Στην κορυφή και πάλι ο ΟΦΗ

Μπάσκετ 6 Μαρτίου 2019, 21:19

Ο ΟΦΗ υποδέχτηκε στα Δύο Αοράκια την Έξω Παναγίτσα σε εξ’ αναβολής ματς της 17ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής και πήρε τη νίκη με 87-69.

Ο όμιλος επικράτησε πιο δύσκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ, ωστόσο σημασία έχει ότι με το αποτέλεσμα αυτό κατάφερε και πάλι να βρεθεί στην κορυφή της γενικής κατάταξης μαζί με τον Λοκρό Αταλάντης.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι για 30 λεπτά, όμως στην τελευταία περίοδο το συγκρότημα του Βασίλη Ράλλη επέβαλλε πλήρως το ρυθμό του και απέκτησε μια διψήφια διαφορά, δίνοντας πιο άνετο χαρακτήρα στην επιτυχία του.

Τα δεκάλεπτα: 22-23, 41-31 (ημίχ.), 62-57, 87-69.

Διαιτητές: Γρίβα-Αυγερινός

ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας 3 (1), Κριθινάκης 25 (5), Τσερκιτζόγλου 9 (2), Καρλάφτης 8 (2), Πρωτογεράκης, Πάλλης 8, Πετράκης 10 (2), Καμπάκας, Αντωνόπουλος 7 (1), Μπουμπάρης 6, Καραλής 11 (2).

ΑΕΕΠ Χαλκίδα (Κουτσογιάννης): Θεοδωράκος Β., Κουτσογιάννης 14 (4), Ξιούρας 9 (1), Θεοδωράκος Π. 11, Μανιάτης 11 (1), Γκιζόγιαννης 24 (1), Λουκας, Γεωργοσόπουλος.