Στα προημιτελικά ο Ηρακλής

Κύπελλο Χανίων | 14 Νοεμβρίου 2018, 21:35

Ο Ηρακλής Νεροκούρου νίκησε 1-2 τον Ίκαρο και προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου ΕΠΣΧ.

Το συγκρότημα του Σπύρου Γαλάνη, έτσι, συνεχίζει στο θεσμό, καθώς μ’ ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο πήρε τη νίκη. Στο 44’ ο Τσιριβάκος έκανε το 0-1, που ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους. Στο 60’ ο Χαϊντούτης αποβλήθηκε για το σύνολο του Σταμάτη Φλεμετάκη.

Δύο λεπτά αργότερα, μάλιστα, ο Νικολόπουλος με φάουλ σημείωσε το 0-2, ενώ με τον ίδιο τρόπο διαμόρφωσε το τελικό 1-2 ο Χαλιβελάκης στο 71’. Ο Ηρακλής είχε δοκάρι στο 90’ με τον Παπαδημητρίου.

Διαιτητής: Ούτας
Βοηθοί: Κουρκουμελάκης – Πατσουράκης

Ικαρος Μουρνιών (Σταμάτης Φλεμετάκης): Λάκας, Κρασάκης (70’ Δασκαλάκης), Σοφιανόπουλος (25’ λ.τρ. Χαϊντούτης), Κατσιμπουρνάς, Κουργιαντάκης, Κουβάτσης, Ζυμβραγάκης, Στεργίου, Καρατζάς (75’ Χριστόπουλος), Χαλιβελάκης, Χρυσός (75’ Μεγαλακάκης).

Hρακλής Νεροκούρου (Σπύρος Γαλάνης): Πετράκης, Κοντόπουλος (90’ Λαφαζάνης),  Κακάρας, Κουτράκης, Παπαδονίκολας, Τσιριβάκος, Ανδρ. Παπαδημητρίου, Γ. Παπαδημητρίου (70’ Παντελάκης), Νικολόπουλος (74’ Παπαδάκης 76’ λ.τρ. Κουτούζος), Γιαννακούρος, Αμαξόπουλος.