Σημαντική νίκη του ΟΦΗ επί της Μεγαρίδας

Μπάσκετ 15 Δεκεμβρίου 2019, 22:16

Την πέμπτη νίκη στο πρωτάθλημα της Β' Εθνικής πέτυχε ο ΟΦΗ επικρατώντας της Μεγαρίδας με 81-76 στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής.

Η αναμέτρηση πραγματοποιήθηκε στο κλειστό του ΒΑΚ (αντί για τα “Δύο Αοράκια”) κι ήταν ντέρμπι μέχρι το φινάλε. Οι φιλοξενούμενοι είχαν μικρό προβάδισμα στο σκορ τόσο στην πρώτη περίοδο (19-21) όσο και στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου (20-22).

Στην επανάληψη η Κρητική ομάδα πήρε τα ηνία, τα οποία διατήρησε μέχρι το φινάλε υποχρεώνοντας τη Μεγαρίδα στην τέταρτη ήττα.

Δεκάλεπτα: 19-21, 20-22, 66-57, 81-76

Διαιτητές: Αναστόπουλος – Νάστος – Ρίζος

ΟΦΗ (Ράλλης): Μποχωρίδης 21 (3), Κριθινάκης 6 (1), Λιανός 3, Τσερκιτζογλου 8 (2), Μαλλιαράκης, Καραδολάμης 11 (1), Αγαπιάδης 7 (1), Τασιούδης 2, Καραθωμάς, Πετράκης 9 (1), Μπουμπάρης 10, Πάλλης 4.

Μεγαρίδα (Μάνταλος): Λάκκας 12, Σπυρόπουλος 10 (2), Ψαρόπουλος 25 (3), Κατσουλάκος, Παπαντωνάκος 9 (3), Σαλέχ 12 (1), Κασπίρης, Βούρτσης, Μαλούκος 2, Λουκάς, Οικονομόπουλος 6 (1).