Σε καλή μέρα ο Ελ Αραμπί, 3-0 ο Ολυμπιακός

Super League 1 7 Δεκεμβρίου 2019, 23:12

Τα προγνωστικά επιβεβαιώθηκαν για τον Ολυμπιακό, ο οποίος πέρασε νικηφόρα από την έδρα του Αγρινίου σε βάρος του Παναιτωλικού. Οι "ερυθρόλευκοι" επέστρεψαν στις νίκες, επικρατώντας με σκορ 3-0.

Ο Ολυμπιακός έκανε όλη τη δουλειά στο πρώτο ημίχρονο, έχοντας τον Ελ Αραμπί σε πολύ καλή μέρα, καθώς σκόραρε τα δύο γκολ από τα τρία γκολ της ομάδας του, ενώ είχε την ασίστ στο πρώτο.

Το σκορ άνοιξε στο 6’ ο Ποντένσε, για ν’ ακολουθήσουν τα γκολ του Ελ Αραμπί στο 41’ και στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Δοκάρι για τον Παναιτωλικό είχε στο 33’ ο Αριγίμπι.

Διαιτητής: Καραντώνης (Ημαθίας). Βοηθοί: Μπουξμπάουμ (Ανατ. Αττικής) – Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας). 4ος διαιτητής: Φωτιάδης (Καστοριάς)

Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Κνετ, Σανιά, Μαρσιαλ, Γιοβάνοβιτς, Λουσερο, Τσιγγάρας (54’ Σίεστεντ), Λιάβας (69’ Καββαδίας), Ταχάρ, Αριγιμπι, Ντιάζ, Μπαΐροβιτς (63’ Ντάλσιο

Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Ομάρ, Σεμέδο, Μπα, Τσιμίκας, Γκιλιέρμε, Καμαρά (71’ Μπρούνο), Ποντένσε (56’ Ραντζέλοβιτς), Μασούρας, Σουντανί, Ελ Αραμπί (64’ Μπουχαλάκης).