Πρώτος βαθμός για Παναιτωλικό δια χειρός Γιαννακόπουλου

Super League 1 7 Οκτωβρίου 2019, 22:39

Ο Παναιτωλικός πήρε τον πρώτο του βαθμό στο πρωτάθλημα μένοντας στο 0-0 με τη Λαμία, έχοντας πρωταγωνιστή τον Νίκο Γιαννακόπουλο κάτω απ' τα δοκάρια, σε έναν βαρύ αγωνιστικό χώρο από τη βροχή.

Το πρώτο ημίχρονο υπήρξε καλός ρυθμός στο παιχνίδι με εκατέρωθεν επιθέσεις αλλά ο Νίκος Γιαννακόπουλος παίρνοντας χρίσμα βασικού για πρώτη φορά κάτω απ’ τα δοκάρια του Παναιτωλικού, κατάφερε να αποσοβήσει κάθε κίνδυνο που ήρθε προς την εστία του.

Η Λαμία απείλησε από το πρώτο λεπτό με τον Τιρόνε, ενώ η Λαμία έχοντας τον Μάρκο Βελλίδη σε εξαιρετική κατάσταση κάτω απ’ τα δοκάρια, γλίτωσε από βέβαιη παραβίαση την εστία του, μετά από κεφαλιά του Λουσέρο στο 10’.

Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το 0-0 και τους δύο τερματοφύλακες πρωταγωνιστές. Το ίδιο σκηνικό επαναλήφθηκε στο δεύτερο ημίχρονο με τη Λαμία να έχει την πρωτοβουλία, τις ευκαιρίες και ένα δοκάρι μετά από κόντρα στο σουτ του Βάντερσον στο 62’ αλλά να μην καταφέρνει να πάρει τη νίκη.

Το παιχνίδι ολοκληρώθηκε χωρίς σκορ με τον Παναιτωλικό να παίρνει τον πρώτο του βαθμό στο πρωτάθλημα και τις δύο ομάδες να παραμένουν χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα.

Διαιτητής: Κατσικογιάννης Αλέξανδρος (Ηπείρου)
Βοηθοί: Κωνσταντίνου Ηλίας (Πρέβεζας / Λευκάδας) – Κόλλιας Αθανάσιος (Ηπείρου)
4ος διαιτητής: Ζαμπάλας Σπυρίδων (Ηπείρου)

Κίτρινες Κάρτες: 21’ Τιρόνε, 27’ Μοράρ, 48’ Βύντρα, 50’ Ντίας, 62’ Ταχάρ, 69’ Σανιά, 76’ Μπαλμπι, 90+4’ Αντέντζο

Λαμία (Σωτήρης Αντωνίου): Βελλίδης, Αντέτζο, Πλιάτσικας, Τιρόνε (51’ Τουράμ), Καραμάνος, Μπεχαράνο, Ρόμανιτς, Δημούτσος, Σκόνδρας (84’ Σάλιακας), Βύντρα (65’ Βασιλόγιαννης), Βάντερσον

Παναιτωλικός (Λουίς Κάστρο): Γιαννακόπουλος, Μοράρ, Σανιά, Ντάλσιο, Ντίας (77’ Ντουάρτε), Λουσέρο, Μπάλμπι, Ρομάν (61’ Αριγίμπι), Σίεστεντ, Ταχάρ, Μαρσιάλ (73’ Μιμίτο)