Πρώτοι βαθμοί για τα “Δοξάκια” (pics)

Θύελλα Καλαθ. Δόξα Παχ. | 16 Σεπτεμβρίου 2018, 20:50

Πολύ σημαντική νίκη, την πρώτη της για φέτος, πανηγύρισε η Δόξα Παχιανών, η οποία επιβλήθηκε με 2-0 της Θύελλας στο γήπεδο της Μοναχής Ελιάς για την 2η αγωνιστική της Α' ΕΠΣΧ.

Το συγκρότημα του Άλκη Δημήτρη “χτύπησε” στα τελευταία λεπτά των δύο ημιχρόνων με σκόρερ τους Χατζημαρινάκη και τον Κουβαριτάκη.

Ο πρώτος άνοιξε τον δρόμο της νίκης λιγο πριν εκνεύσει το πρώτο μέρος με σουτ, ενώ με τον ίδιο τρόπο στο 80′ ο δεύτερος σφράγισε το “τρίποντο” των γηπεδούχων.

DSCN8652

Η Θύελλα από την πλευρά της συγχαίρει την διαιτητική τριάδα της αναμέτρησης (Κανελάκης, Τζιράκης, Κοκκινάκης).

Δόξα (Αλκης Δημήτρης): Σκουμπάκης, Κουνέτας, Μαράκης (68′ Κουβαριτάκης), Κουρνιδάκης, Βόκρι (80′ Νταλιος), Χατζημαρινάκης (68′ Κελαΐδής) Δημήτρης, Περράκης, Φραντζεσκάκης (57′ Κορωνάκης), Γκιόκα, Χριστοφής

Θύελλα (Κώστας Παρασκάκης): Γρανάς, Β. Ρενιέρης, Λουπασάκης (46′ Τεκιδής), Χότζα, Μαργαριτάκης, Α. Ρενιέρης, Μπαγλατζής, Σπ. Λουβιτάκης (75′ Κουφογιαννάκης), Παπαδάκης (65′ Καρεφυλάκης) Ν. Ρενιέρης, Κομπογεννητάκης (90′ Σημαντηράκης)