Πρώτη νίκη για τη Λαμία

Super League 1 20 Οκτωβρίου 2018, 22:35

Η 7η αγωνιστική της Super League ήταν η τυχερή για τη Λαμία, που πέτυχε την πρώτη νίκη της στο πρωτάθλημα.

Επικράτησε 1-2 της Λάρισας και βελτίωσε τη συγκομιδή της. Οι Θεσσαλοί κατάφεραν να προηγηθούν στο 30’ με πανέμορφο τέρμα του Ντέλετιτς και το 1-0 ήταν το σκορ του πρώτου μέρους. Οι φιλοξενούμενοι, βέβαια, αντέδρασαν στην επανάληψη και έφεραν τα πάνω-κάτω στο ματς.

Στο 48’ αρχικά ισοφάρισαν με κεφαλιά του Μπαράλες, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Επστάιν. Στο 65’, μάλιστα, κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα με ψύχραιμο σουτ του Επστάιν. Δέκα λεπτά αργότερα το σύνολο του Χάβου έμεινε με 10 παίκτες, αφού ο Βάντερσον αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα. Τίποτα, όμως, δεν άλλαξε και η Λαμία πανηγύρισε το διπλό.

Λάρισα (Τζιανλούκα Φέστα): Κρίστινσον, Κόεφ, Γκόλιας, Μόρας, Χούμπτσεφ, Φατιόν, Μπάλλας (75’ Μιλοσάβλιεβιτς), Μπαργκάν (70’ Κούνιτς), Σαχίτι (13’ λ.τρ. Ακόστα), Πίτι,  Ντέλετιτς.

Λαμία (Μάκης Χάβος): Σαράνοβ, Βασιλαντωνόπουλος, Βάντερσον, Αντέτζο, Σκόνδρας, Μπλάζιτς (63’ Οσμάν), Επστάιν (83’ Ασίγκμπα), Πλιάτσικας, Μπαράλες, Δημούτσος (68’ Μπερτόγλιο), Καραμάνος.