Προηγήθηκε στο Μαρτινέγκο αλλά δεν άντεξε μέχρι το τέλος

Ποδόσφαιρο Γυναικών | 15 Δεκεμβρίου 2019, 18:26

Η γυναικεία ομάδα του ΑΟ Χανιά έκανε πολύ καλή εμφάνιση στο Μαρτινέγκο και προηγήθηκε απέναντι στον Εργοτέλη, ο οποίος κατάφερε όμως να φτάσει σε νίκη-ανατροπή με σκορ 5-1, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής για τη Β' Γυναικών.

Το γεγονός για τη χανιώτικη ομάδα είναι ότι μπόρεσε μέχρι και το 80′ να βάλει δύσκολα στις Ηρακλειώτισσες, οι οποίες διεύρυναν το προβάδισμα τους από ‘κει και μετά με τρία γκολ.

Στο 11ο λεπτό η Κασωμένου με ατομική ενέργεια έδωσε το προβάδισμα στον ΑΟΧ (0-1).

Το 1-1 για τον Εργοτέλη έκανε η Κωστάκι στο 41′, ενώ η Ξέρα έκανε την ολική ανατροπή στο 57′.

Στο 68′ η Τζουτζουράκη είχε μεγάλη ευκαιρία για το 2-2, ενώ δύο λεπτά μετά και η Νιαυραδάκη πλησίασε το γκολ χωρίς όμως επιτυχία.

Τελικά ο Εργοτέλης σκόραρε τρεις ακόμα φορές με τις Παχάκη στο 81′, Κωστάκι στο 83′ και Δρακογιαννάκη στο 89′ για να φτάσει σε αυτό το τελικό 5-1.

Eργοτέλης: Γρηγοριάδου, Ξέρα, Καλέση, Ζήγρα, Κωτσάκι, Φανουράκη, Δρακωνάκη, Δρακογιαννάκη, Παχάκη (75’ Παπαδάκη), Ραπάνη, Φουκάκη.

ΑΟΧ (Γιάννης Τσικουδάκης): Βασιλείου, Κασσιώτη, Μαρινάκη, Γεωργιακάκη (75′ Καυλαρή), Μελάκη, Στανίνου, Παλάκη, Κασωμένου (65′ Τσικουδάκη), Τζουτζουράκη, Νιαυραδάκη, Κοτσίφη (70′ Λαγογιάννη)