Πολλές κάρτες αλλά καθόλου γκολ στο “Ανθή Καραγιάννη”

Football League | 5 Οκτωβρίου 2019, 16:57

Με "λευκή" ισοπαλία στο "Ανθή Καραγιάννη" άνοιξε η αυλαία της 2ης αγωνιστικής της Football League. Το ματς μεταξύ Καβάλας και Αιγάλεω είχε μπόλικες κίτρινες (9), μία κόκκινη, αλλά κανένα γκολ. Πρώτος βαθμός στο πρωτάθλημα για το Αιγάλεω.

Οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να φύγουν με το τρίποντο της νίκης στο φινάλε καθώς έχασαν δύο πολύ καλές ευκαιρίες στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Το “φιλμ” της αναμέτρησης:
5′ Ο Παπαδόπουλος βγήκε τετ α τετ με τον Σικαλιά και πλάσαρε, αλλά ο γκολκίπερ του Αιγάλεω απέκρουσε και με 2η προσπάθεια μπλόκαρε τη μπάλα.
12′ Ο Πετρόπουλος με πλάτη στο τέρμα σούταρε υπό πίεση, αλλά ο Δήμιζας μπλόκαρε.
19′ Εκτέλεση κόρνερ του Χατζηιωαννίδη, κεφαλιά του Πετρόπουλου, πολύ άστοχη.
28′ Ωραίος συνδυασμός Παπαδόπουλου – Γαβριηλίδη, ο πρώτος σούταρε συρτά κι έστειλε τη μπάλα ελάχιστα άουτ.
31′ Ο Γαβριηλίδης μπήκε στην περιοχή από δεξιά, σουτάρει αλλά ο Σικαλιάς απομάκρυνε με υπερένταση.
39′ Εκτέλεση φάουλ του Γκότοβου, αρκετά άστοχη, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.
48′ Σκόραρε με κεφαλιά ο Χατζηιωαννίδης για τους φιλοξενούμενους αλλά το τέρμα ακυρώθηκε ως οφσάιντ.
54′ Σέντρα από αριστερά, ο Χαντί έπιασε το γυριστό στο δεύτερο δοκάρι, αλλά έστειλε τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
58′ ΚΟΚΚΙΝΗ. Ο Τσίτσαρης έφυγε στην αντεπίθεση κ ανατράπηκε εκτός περιοχής από τον Καζαντζίδη, ο οποίος αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη γιατί ο αντίπαλός του ήταν σε προφανή θέση για γκολ.
59′ Ο Τσιλιγγίρης εκτέλεσε το φάουλ, έπεσε στην αριστερή του γωνία και μπλόκαρε ο Δήμιζας.
82′ Ο Φαρινόλα έκανε το σουτ από πλάγια θέση, αλλά ο Δήμιζας απέκρουσε με υπερένταση σε κόρνερ.
90+2′ Μακρινή μπαλιά για τον Πετρόπουλο, ο οποίος έκανε την κεφαλιά στην κενή εστία αλλά αστόχησε.
90+4′ Ο Φαρινόλα σούταρε από τα όρια της περιοχής αλλά ο Δήμιζας απέκρουσε.

Κίτρινες: Τσαφταρίδης (19′), Λάμπρου (24′), Γκότοβος (42′), Γαβριηλίδης (42′), Πετρόπουλος (49′), Μαρκόπουλος (74′), Φαρινόλα (79′), Βόσαλικ (81′), Συριόπουλος (90′)
Κόκκινες: Καζαντζίδης (58′)

Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Έβρου)
Βοηθοί: Διαμάντης (Έβρου) – Τερζόπουλος (Έβρου)
4ος διαιτητής: Σαφούρης Αργυρόπουλος (Σερρών)

Καβάλα (Παύλος Δερμιτζάκης): Δήμιζας, Καζαντζίδης, Στίκας, Παπαστεριανός, Μαϊδανός, Κέρθι, Γαβριηλίδης, Βόσαλικ, Μελισσόπουλος (85′ Αρναούτογλου), Χαντί (63′ Ορφανίδης), Β. Παπαδόπουλος (73′ Μαρκόπουλος).

Αιγάλεω (Πέτρος Δημητρίου): Σικαλιάς, Σπυρόπουλος, Παπανικόλας, Γκότοβος, Τσαφταρίδης, Λάμπρου, Τσίτσαρης (85′ Μάρτινς), Χατζηιωαννίδης (73′ Συριόπουλος), Σταματάκης (76′ Φαρινόλα), Τσιλιγκίρης, Πετρόπουλος.