Ποδαρικό με νίκη ο ΟΦΗ, 2-1 την ΑΕΛ

Ποδόσφαιρο Γυναικών | 13 Οκτωβρίου 2019, 18:41

Με σούπερ σταρ τη Βάσω Κυδωνάκη, η οποία πέτυχε και τα δύο τέρματα, η γυναικεία ομάδα του ΟΦΗ ξεκίνησε με νίκη στο πρωτάθλημα της Α' Εθνικής επικρατώντας της ΑΕΛ με 2-1 στο γήπεδο του Ατσαλένιου.

Η Κρητική ομάδα προηγήθηκε στο 10ο λεπτό με σουτ εντός περιοχής της Κυδωνάκη (1-0). Η Λάρισα ισοφάρισε στο 70ο λεπτό με τη Λεμέ (1-1). Το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε στο 80′ (πάλι) με την Κυδωνάκη.

ΟΦΗ (Δημήτρης Χωματάς): Αποστολάκη Ε, Καμαρίτη (51′ Παπακωσταντή), Σηφάκη (83′ Γεμιστού), Πίτση, Κατιρτσίδου, Κουνάλη (68′ Κατερίνη), Τριβυζάκη, Κυδωνάκη, Κοκοτσάκη, Νικηταρά, Αραβιάκη (58′ Αεράκη).

Ο προπονητής του ΟΦΗ, Δημήτρης Χωματάς, δήλωσε μετά το παιχνίδι: «Συγχαρητήρια στα κορίτσια για το πάθος που έβγαλαν στο παιχνίδι και την αντίδραση που είχαμε μετά το 1-1. Ήταν το πρώτο παιχνίδι και η νίκη είναι σημαντική, ώστε να πετύχουμε το στόχο της παραμονής.

Ευχαριστούμε τον κόσμο για την βοήθεια του και το θέλουμε μαζί μας σε όλα τα παιχνίδια. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον πρόεδρο του ΠΟΑ κ. Λέλεκα και τη διοίκηση του, για την παραχώρηση του γηπέδου, στη γυναικεία ομάδα του ΟΦΗ, για τα παιχνίδια της ομάδας μας.»