Πλούσια δράση το πρωί και το απόγευμα

Β' ΕΠΣΧ 20 Οκτωβρίου 2019, 1:04

Η δεύτερη "δόση" της 6ης αγωνιστικής στη Β' Κατηγορία περιλαμβάνει τα υπόλοιπα επτά παιχνίδια, εκ των οποίων τα τρία διεξάγονται το πρωί της Κυριακής.

ΕΘΚ και Απτερα θέλουν να εκμεταλλευτούν την ισοπαλία του Θησέα και να τον “πιάσουν” στην κορυφή, αλλά το έργο τους δεν είναι εύκολο. Η Ενωση έχει δύσκολη “δοκιμασία” στην Αγ. Μαρίνα με την Αμιλλα το πρωί, ενώ το απόγευμα ο σύλλογος από τα Μεγάλα Χωράφια δίνει το γειτονικό ντέρμπι με τον Νέο Σαμψών. 

Το πρωί, ακόμα, ο Ποσειδών Καμισιανών Ραπανιανών θα φιλοξενήσει τον Ηφαιστο και η ΑΠ Σούδας ο Καλτσέτο.

Το απόγευμα υπάρχουν στο πρόγραμμα και τα ματς Ασπίδα-Πέργαμος, Ιωνία 2000-Ροδωπού και Ποσειδών Τσικαλαριών-Υρτακίνα.

Αναλυτικά:
6η αγωνιστική
Σάββατο 19 Οκτωβρίου
Κορωνίδα-Θησέας 1-1

Κυριακή 20 Οκτωβρίου
11:00 Αμιλλα-ΕΘΚ στην Αγία Μαρίνα
11:00 Ποσειδών Κ.Ρ.-Ηφαιστος στο Κολυμπάρι
11:00 ΑΠ Σούδας-Καλτσέτο στη Σούδα
16:00 Απτερα-Νέος Σαμψών στη Σούδα
16:00 Ασπίδα-Πέργαμος στον Ναύσταθμο
16:00 Ιωνία 2000-Ροδωπού στη Μοναχή Ελιά
16:00 Ποσειδών Τσικαλαριών-Υρτακίνα στα Νεροκούρου

Η βαθμολογία
1. Θησέας 14 (19-8)
2. ΕΘΚ 11 (14-8)
————————————————
-. Απτερα 11 (10-5)
4. Ποσειδών Τσικαλαριών 10 (10-4)
5. Πέργαμος 8 (10-4)
-. Ποσειδών Καμισιανών Ραπανιανών 8 (12-11)
7. Ροδωπού 7 (10-12)
-. Νέος Σαμψών 7 (5-5)
9. Κορωνίδα 6 (13-13)
-. Αμιλλα 6 (11-11)
11. Καλτσέτο 5 (6-9)
12. Υρτακίνα 4 (7-11)
-. Ηφαιστος 4 (6-11)
-. Ασπίδα 4 (4-11)
————————————————
15. ΑΠ Σούδας 3 (9-14)
16. Ιωνία 2000 3 (7-16)

Η επόμενη αγωνιστική (7η)
Σάββατο 26 Οκτωβρίου
15:00 ΕΘΚ-Κορωνίδα στα Καθιανά 
15:00 Υρτακίνα-Ιωνία 2000 στην Κάντανο

Κυριακή 27 Οκτωβρίου
10:45 Πέργαμος-Απτερα στο Ελπίς-Νίκη
10:45 Καλτσέτο-Ποσειδών Καμισιανών Ραπανιανών στη Μοναχή Ελιά
15:00 Θησέας-Νέος Σαμψών στη Μοναχή Ελιά
15:00 Ηφαιστος-Αμιλλα στα Νεροκούρου
15:00 Ροδωπού-Ασπίδα στο Κολυμπάρι
15:00 ΑΠ Σούδας-Ποσειδών Τσικαλαριών στη Σούδα

 

Estrella

Papantonakis Cards
Digenakis
Bio Green 300x250
Nymfi-Restaurant

Rabona ad