“Πεντάσφαιρος” ο ΠΑΟΚ κόντρα στον Λεβαδειακό

Super League 1 6 Ιανουαρίου 2018, 20:16

Πολύ καλή εμφάνιση για τον ΠΑΟΚ που νίκησε εύκολα με 5-0 τον Λεβαδειακό στο γήπεδο της Τούμπας και ανέβηκε έτσι (προσωρινά) στην 1η θέση.

Ο ΠΑΟΚ ξεκινά έτσι με νίκη τις υποχρεώσεις του για το νέο έτος ενώ παράλληλα επιβεβαιώνει ότι έχει μεγάλη δυναμική στην Τούμπα, καθώς εν έχει χάσει βαθμό μέχρι στιγμής.

Το 1-0 σημειώθηκε στο 18′ με πλασέ του Μάτος, για να γίνει το 2-0 στο 48′ με ωραίο σουτ του Κάμπος.

Τρίτο τέρμα για τους γηπεδούχους στο 57′ με πλασέ του Πρίγιοβιτς και τέταρτο γκολ δύο λεπτά αργότερα με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Κάμπος.

Στο 90′ ο Πρίγιοβιτς σημείωσε το 5-0 με πέναλτι που κέρδισε και εκτέλεσε ο ίδιος, ενώ στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Τσαμπούρης.

Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτικής Αττικής)
Βοηθοί: Καρατζίκας (Αθηνών), Φωτόπουλος (Αθηνών).
4ος διαιτητής: Κιοτζένης (Ξάνθης).

ΠΑΟΚ (Ρ. Λούτσεσκου): Πασχαλάκης, Μάτος, Κρέσπο, Βαρέλα, Βιεϊρίνια, Μαουρίσιο, Κάνιας (46’ Τσίμιροτ), Πέλκας (77’ Κουλούρης), Κάμπος, Λημνιός (64’ Μπίσεσβαρ), Πρίγιοβιτς.

Λεβαδειακός (Ζ. Ανιγκό): Επασί, Αντιλέχου, Φαβάρο, Λεονάρντο, Ζαραδούκας (58’ Μπελγκαζουανί), Νιάσε (64’ Μητρόπουλος), Ομπιόρα, Τσαμπούρης, Γιουσούφ, Γιακουμάκης, Μαρκόφσκι.