“Πεντάρα” στην Τρίπολη ο Ολυμπιακός

Super League 1 15 Δεκεμβρίου 2019, 22:47

Με πατημένο το γκάζι μπήκε ο Ολυμπιακός στην Τρίπολη συντρίβοντας τον Αστέρα με 5-0. Μεγάλοι πρωταγωνιστές ο Ελ Αραμπί και ο Μασούρας που πέτυχαν από δύο τέρματα.

Οι “ερυθρόλευκοι” άνοιξαν το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό με τον Μασούρα έπειτα από γύρισμα του Σουντανί (0-1). Στο 9ο λεπτό ο Ποντένσε μετά από μεταβίβαση του Ελ Αραμπί έδωσε αέρα δύο τερμάτων στον Ολυμπιακό (0-2). Στο 16ο λεπτό οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Πασαλίδη για (αντικανονικό) μαρκάρισμα στον Γκιγιέρμε.

Στο 34ο λεπτό ο Ελ Αραμπί ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3. Στο 44′ ο Ολυμπιακός έκανε το 4-0 με το δεύτερο γκολ του Ελ Αραμπί με κεφαλιά έπειτα από Σέντρα Ραντζέλοβιτς. Το τελικό 0-5 διαμορφώθηκε στο 73ο λεπτό μετά από γύρισμα του Σουντανί και ξεπέταγμα από κοντά του Μασούρα που σημείωσε (κι αυτός) το 2ο τέρμα του στο ματς.

Αστέρας Τρίπολης: Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Τασουλής, Σουάρεθ, Πασαλίδης, Καπίγια, Μουνάφο (65′ Άνχελ), Ιγκλέσιας, Λουίς Φερνάντεθ, Μπαράλες (46′ λ.τρ. Μπόρχα Φερνάντεθ), Μαρκ Φερνάντεθ (21′ Βαλιέντε).

Ολυμπιακός: Σα, Ομάρ Ελαμπντελαουί, Σεμέδο, Παπαδόπουλος, Τσιμίκας, Καμαρά, Γκιγιέρμε (17′ λ.τρ. Μπουχαλάκης), Ποντένσε (37′ λ.τρ. Ραντζέλοβιτς), Σουντανί, Μασούρας, Ελ Αραμπί (65′ Γκερέρο).