“Παραδόθηκε” από νωρίς το Δειλινό

Μπάσκετ 12 Νοεμβρίου 2018, 0:40

Την 4η ήττα του σε ισάριθμα παιχνίδια υπέστη το Δειλινό, με σκορ 62-51 από τον Ίκαρο Νέας Σμύρνης, στο κλειστό του Λίντο.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν με… άγριες διαθέσεις στο παιχνίδι και ουσιαστικά από νωρίς “καθάρισαν” την υπόθεση-νίκη.

Είναι ενδεικτικό το γεγονός ότι το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 6-26 και το ημίχρονο με 22-37. Το Δειλινό προσπάθησε στη συνέχεια να “μαζέψει” τη διαφορά μειώνοντας την έκταση της ήττας του.

Τα δεκάλεπτα: 6-26, 22-37, 36-50, 51-62

Δειλινό (Γιώργος Γωνιωτάκης): Γουμενάκης 2, Μπορμπίδης 13(2), Αντωνογιαννάκης 3, Στέβοβιτς 4, Λεφής 10, Γρύλλης 3(1), Κυρίτση 6(2), Σπηλιόπουλος 2, Χασάπης 8

Ικαρος Νέας Σμύρνης (Κώστας Μεγαγιάννης): Ανέστης 3, Σταμάτης 7(2), Γιαννακοδήμος 13, Μοσόρας 3, Μούκας 3(1), Μιχαλόπουλος 12, Διαμαντόπουλος 10(2), Αντωνούσος – Καλυβιώτης 10(2), Μπάζιος 1