Πήρε το ντέρμπι το Αρκάδι – “Φωνές” για τη διαιτησία από τον ΟΑΧ

ΟΑΧ | 11 Νοεμβρίου 2018, 20:52

Υπέρ του Αρκαδίου ολοκληρώθηκε το κρητικό ντέρμπι της 3ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα μπάσκετ γυναικών για την Α2, καθώς επικράτησε με σκορ 54-50 του ΟΑΧ την Κυριακή το μεσημέρι στο κλειστό "Μελίνα Μερκούρη" του Ρεθύμνου.

Η χανιώτικη ομάδα γνωρίζει έτσι την πρώτη της ήττα μετά από δύο νίκες στα ισάριθμα πρώτα ματς, ενώ το Αρκάδι κερδίζει από την πλευρά του για πρώτη φορά. Ο ΟΑΧ μπορεί να βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 7 πόντους διαφορά στο τέλος του τρίτου 8λεπτου (33-40), αλλά η τέταρτη περίοδος βρήκε την ομάδα του Ρεθύμνου να σκοράρει 21 πόντους έναντι 10 του ΟΑΧ, φτάνοντας έτσι στη νίκη.

«Ο ΟΑΧ δεν έπιασε την απόδοση όπως στα δύο πρώτα ματς της σεζόν, ενώ έχει μεγάλα παράπονα για την διαιτησία των Καρανικόλα, Καταμπρακάκη από το Ηράκλειο», σημειώνεται στην περιγραφή του αγώνα από τον Ο.Α. Χανίων.

Αρκάδι-ΟΑX 54-50

Διαιτητές: Καρανικόλα, Καταμπρακάκης

Τα 10λεπτα: 10-11, 24-23, 33-40, 54-50

Αρκάδι (Κώστας Πλευράκης): Κουλουρη Μ. 6(1), Κανδεράκη, Θεοδοσουλάκη 17, Ουρανού, Κουλουρή Στ. 2, Σταυριανάκη, Καζά 14, Φοβακη 6, Καλοκύρη, Φραγκελάκη 2, Καούκη 7(1).

ΟΑΧ (Μάνος Μανουσάκης): Πρασιανάκη, Δερμιτζάκη 9(1), Παπαμαρκάκη 2, Σκουμπάκη, Γαλανάκη, Κουφογιάννη 12, Ψυχογιού 15(3), Βασιλογιαννάκη, Χαλυβίδου, Δασκουλίδου 1, Φωτιάδη 4, Δεληγιάννη 7.