Πέρασε κι από τη Ν. Σμύρνη ο ΠΑΟΚ

Super League 1 19 Δεκεμβρίου 2019, 23:01

Με τα γκολ του Ίγκανσον και Άκπομ, ο ΠΑΟΚ πέρασε με νίκη από τη Νέα Σμύρνη, επικρατώντας με 0-2 της τοπικής ομάδας.

Έχει…ξεχάσει τι θα πει ήττα. Ο λόγος για τον ΠΑΟΚ που έφτασε τα 50 ματς αήττητος στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ και έπιασε εκ νέου στην κορυφή τον Ολυμπιακό στους 37 βαθμούς.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε χωρίς τις μεγάλες φάσεις, με την πιο επικίνδυνη κατάσταση να ανήκει στον Πανιώνιο και τον Αραμπούλι. Ο γεωργιανός φορ των ‘’κυανέρυθρων’’ απείλησε με απευθείας εκτέλεση φάουλ, αλλά ο Ζίβκοβιτς απέκρουσε.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ αποφάσισε να σοβαρευτεί και να δείξει γρήγορα την ανωτερότητα του. Ο Ίνγκασον  σκόραρε μετά από ασίστ του Ακπόμ στο 48′, ενώ ο άγγλος φορ ουσιαστικά ‘’κλείδωσε’’ τη νίκη στο 62′.

Πανιώνιος: Μαλέρμπ. Σαραμαντάς, Σταυρόπουλος, Ντομίνγκες, Παπαγεωργίου, Κόρμπος, Οικονομίδης, Τσιλούλης (81′ Δούμτσιος), Μασούρας, Παπανικολάου (68′ Εμμανουηλίδης), Αραμπούλι.

ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς, Μάτος, Ίνγκασον, Κρέσπο, Γιαννούλης, Ντάγκλας, Μίσιτς, Μπίσεσβαρ (72′ Μαουρίσιο), Ελ Καντουρί (46′ Βιεϊρίνια), Λημνιός (81′ Πέλκας), Άκπομ.