Πέρασε κι από Άγιο Νικόλαο ο Ηρόδοτος, 2-0 τον ΑΟΑΝ

Γ' Εθνική 6 Οκτωβρίου 2019, 18:00

Το απόλυτο σε νίκες διατήρησε ο Ηρόδοτος επικρατώντας στον Άγιο Νικόλαο του ΑΟΑΝ με 2-0, σκορ το οποίο τον κρατά μόνο στην κορυφή της βαθμολογίας. Αμαραντίδης - Βακράκος οι σκόρερ της αναμέτρησης.

Και τα δύο τέρματα σημειώθηκαν στην επανάληψη. Ο Ανδρέας Σκέντζος, στο παρθενικό του παιχνίδι στον πάγκο του ΑΟΑΝ, είδε τον Θεοδωρίδη να σκοράρει στο 10ο λεπτό, αλλά το τέρμα ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Αναλυτικά το χρονολόγιο της αναμέτρησης:

1′ Λάθος στην άμυνα του ΑΟΑΝ προσπάθησε να το εκμεταλλευτεί ο Αμαραντίδης, αλλά σούταρε άστοχα.

5′ Μακρινό σουτ του Πολίτη άστοχο.

10′ ΑΚΥΡΩΘΕΝ ΓΚΟΛ. Εκτέλεση φάουλ του Χατζόπουλου, ο Θεοδωρίδης με κεφαλιά σκόραρε αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

27′ Κεφαλιά του Αλμύρα, εντυπωσιακή επέμβαση του Μήτρου σε κόρνερ.

41′ Γκίνη σε απευθείας εκτέλεση φάουλ, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Σκάρπου.

42′ Σουτ του Αλμύρα, δύσκολα ο Μήτρου απομάκρυνε σε κόρνερ.

64′ ΓΚΟΛ 0-1. Έγινε η προωθημένη μπαλιά, “κατέβασε” ο Αμαραντίδης και πλάσαρε ψύχραιμα με το αριστερό ανοίγοντας το σκορ για τους φιλοξενούμενους.

68′ Σέντρα από αριστερά, προβολή του Χατζόπουλου λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

72′ Τετ-α-τετ του Αλμύρα, δεν μπόρεσε να νικήσει τον Μήτρου που έδιωξε σε κόρνερ.

75′ ΓΚΟΛ 0-2. Μακρινή απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βακράκου και ο Ηρόδοτος διπλασιάζει τα τέρματά του.

85′ Μακρινό σουτ του Αλμύρα μπλόκαρε ο Μήτρου.

Κίτρινες: Γκίνη (23′), Μουζιούρας (29′), Θεοδωρίδης (83′)

Διαιτητής: Κουκουράκης (Χανίων)
Βοηθοί: Τσιλίκας – Κολοκοτρώνης (Χανίων)

ΑΟΑΝ (Ανδρέας Σκέντζος): Σκάρπος, Πολίτης Ζέλιος, Σγουρός, Κέλι, Χατζόπουλος Καλογιαννίδης (69′ Τσάνγκας), Μουζιούρας (81′ Μουτσάι), Θεοδωρίδης, Τσανάι, Αλμυράς.

Ηρόδοτος (Νίκος Σουργιάς): Μήτρου, Καργιωτάκης (55′ Μπαλάφας), Κατσαρός, Κανδηλάκης, Αννιτσάκης, Κασαπάκης, Αμαραντίδης (89′ Κίσσας), Τσακάνι, Γαρεφαλάκης (84′ Κουτσογιαννάκης), Γκίνη (70′ Κοντογιάννης), Βακράκος.