“Πέρασε” από τη Ριζούπολη ο Ολυμπιακός

Super League 1 4 Μαρτίου 2019, 22:16

Με νικητή τον Ολυμπιακό ολοκληρώθηκε η 23η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ. Οι "ερυθρόλευκοι" επικράτησαν με 2-0 του Απόλλωνα Σμύρνης, μειώνοντας και πάλι τη διαφορά στους 7 βαθμούς από τον ΠΑΟΚ.

planakis

Από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο σημειώθηκε στην Ριζούπολη, καθώς στο 24ο λεπτό με αυτογκόλ ο Στάθης έδωσε το προβάδισμα στον Ολυμπιακό, ενώ το τελικό 2-0 σφράγισε στα 70′ ο Χασάν. Τραυματίες αποχώρησαν από το παιχνίδι οι Τοροσίδης και Φορτούνης και μένει να ξεκαθαρίσει η σοβαρότητα του τραυματισμού τους.

ΔΕΙΤΕ ΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Διαιτητής: Σέζος (Κιλκίς). Βοηθοί: Δημόπουλος (Φλώρινας), Δημητριάδης (Καστοριάς). 4ος διαιτητής: Κοτσάνης (Δράμας)

Απόλλων Σμύρνης (Μπάμπης Τεννές): Χουάντερσον, Κύργιας, Βαφέας, Οριουέλα, Στάθης, Ρώσση (39′ Βάρκας), Ντ’ Ούρσο, Γκίνο (76′ Γαρουφαλιάς), Ναδάλες, Ακόστα (53′ Ντεφεντερίκο), Ελ Χέλβε.

Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Τοροσίδης (28′ λ.τρ. Ανδρούτσος), Μεριά, Μιράντα, Κούτρης, Μπουχαλάκης, Γκιγιέρμε, Ποντένσε, Φορτούνης (58′ λ.τρ. Νάτχο), Μασούρας (76′ Σολδάνο), Χασάν.