Πάτησε “γκάζι” στο δεύτερο ημίχρονο

Παγχανιακός Άρης Σούδας | 22 Δεκεμβρίου 2018, 21:33

Τη νίκη με 2-1 επί του Παγχανιακού/ΔΑΑΟΧ πήρε ο Άρης Σούδας, με όλα τα γκολ της αναμέτρησης να σημειώνονται στο δεύτερο ημίχρονο, στην έδρα του, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Α’ Κατηγορίας.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ 56’, με τον Γαλανάκη να βρίσκει δίχτυα τρία λεπτά αργότερα αφού είχε περάσει τον αγωνιστικό χώρο. Η απάντηση της ομάδας του Στέλιου Τζωρτζάκη ήρθε στο 60’, με τον Τσέλεβιτς να κάνει το 1-1.

Το τελικό 2-1 έγραψε ο Παπαθανασίου, στο 79’, δίνοντας έτσι το “τρίποντο” στην ομάδα του, η οποία έχει πλέον 37 βαθμούς και βρίσκεται στην τρίτη θέση.

Διαιτητής: Κανελάκης
Βοηθοί: Χατζηδάκης-Μπαταγκιώνη

Άρης Σούδας (Νίκος Μαναρώλης): Βροντάκης (57’ λ. τρ. Σαρτζετάκης), Νικολακάκης, Σούλιαρης, Μπακογιάννης, Τσέκοφ (53’ Γαλανάκης), Φέζγκα, Ροκάκης, Ψαρουδάκης (70’ Παπάζογλου), Μιχαλόπουλος (75’ Πιτσιάβας), Παπαθανασίου, Τσιμπρικίδης.

Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ (Στέλιος Τζωρτζάκης): Ιωακειμίδης, Κορκίδης, Σκαράκης, Μαρνελάκης, Θεοδωρογλάκης, Κιουρτσίδης, Κουκουράκης (55’ Τσέλεβιτς), Λόγκο (80’ Παπασηφάκης), Τρίτσης, Ράντεφ, Γραμμόζης (35’ Γεωργανάς).