Ο Μασούρας “καθάρισε” για τον Πανιώνιο

Super League 1 26 Νοεμβρίου 2018, 22:31

Στο ματς που έριξε την αυλαία της 11ης αγωνιστικής της Super League o Πανιώνιος υποδέχτηκε την Λαμία και πήρε τη νίκη με σκορ 1-0.

Ο σύλλογος της Ν. Σμύρνης, έτσι, μπόρεσε να συνεχίσει την αρκετά καλή πορεία του στο πρωτάθλημα. Στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι απείλησαν με τον Μασούρα στο 5’, με τους φιλοξενούμενους να έχουν τη δική τους σημαντική στιγμή με τον Μπαράλες στο 10’, ενώ έγιναν επικίνδυνοι και στο 24’ με τον Μπερτόλιο.

Ο ίδιος παίκτης είχε άλλη μία καλή φάση και στο 49’, με τον Κότνικ ν’ αντιδράει σωστά. Το σύνολο του Ανιγκό ανέβασε στα τελευταία λεπτά την απόδοση του και έφτασε κοντά στο γκολ στο 78’ με τον Ντουρμισάι. Έξι λεπτά αργότερα, ωστόσο, ο Μασούρας ήταν εκείνος που βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα και πέτυχε το 1-0. Οι ηττημένοι θα μπορούσαν να ισοφαρίσουν στο 88’ με τον Αντέτζο και οι νικητές να βάλουν άλλο ένα τέρμα με τον Καμαρά στο 94’.

Διαιτητής: Φωτιάς (Πέλλας)
Βοηθοί: Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας), Παπαδάκης (Ηρακλείου)
4ος: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας).

Κάρτες: Δημούτσος (13’), Πίρις (20’), Οικονομίδης (54’), Σκόνδρας (57’), Αντέτζο (63’), Πλιάτσικας (66’).

Πανιώνιος (Ζοζέ Ανιγκό): Κότνικ, Ντομίνγκες, Μπανανά, Κούρντι, Κότσιτς, Οικονομίδης (91’ Παπαγεωργίου), Πιρίς (55’ Αλί), Κεϊτά, Τσιλούλης (46’ Καμαρά), Μασούρας, Ντουρμισάι.

Λαμία (Μάκης Χάβος): Σαράνοφ, Βασιλαντωνόπουλος, Δημούτσος (71’ Οσμάν), Αντέτζο, Ασίγκμπα, Σκόνδρας, Επστάιν (80’ Καραγκούνης), Πλιάτσικας, Μπαράλες, Μπερτόλιο (80’ Ρόμανιτς), Καραμάνος.