Ολοκληρώθηκαν οι πρώτες μάχες στα Τσαλίκεια

Τένις | 16 Ιουλίου 2018, 14:43

Ολοκληρώθηκε ο α’ γύρος στα Τσαλίκεια, τουρνουά που ξεκίνησε το Σάββατο 14 Ιουλίου και διοργανώνεται στις εγκαταστάσεις του Ομίλου Αντισφαίρισης Χανίων.

Οι πρώτες μάχες στο κυρίως ταμπλό διεξήχθησαν και όπως φαίνεται, το ενδιαφέρον θα είναι πολύ μεγάλο μέχρι την πραγματοποίηση των τελικών. Μάλιστα, μετά τα πρώτα παιχνίδια διαμορφώθηκε και το ταμπλό στα Consolation.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα είναι τα εξής:

Κοκκινάκης Γιάννης: bye
Μαρινάκης Μιχάλης – Βουρδουμπάς Στέλιος: 4-1, 5-4 (4)
Χαλακατεβάκης Απόστολος – Κουκουβιτάκης Γιάννης: 4-1, 4-1
Μπαντουράκης Γιώργος – Πετρακάκης Γιάννης: 4-0, 4-1
Κασαπάκης Χρήστος – Θεοδωράκης Γιώργος: 4-0, 5-3
Κατσικανδαράκης Σόλων – Τζωρτζάκης Στέλιος: 4-2, 0-4 (7)
Τζομπανάκης Γιώργος – Μαράκης Μιχάλης: 4-2, 8-6
Κονταράκης Ανδρέας – Δρανδάκης Εμμανουήλ: 4-2, 4-1
Σοκορέλης Αντώνης – Βερυκάκης Εμμανουήλ: 4-1, 4-0
Κατσιφαράκης Νίκος – Πετράκης Νίκος: 4-0, 4-2
Μαρεντάκης Γιάννης – Γλεντουσάκης Μανώλης: 4-1, 1-4 (3)
Σπυριδάκης Γιώργος – Χαβάκης Αντώνης: 4-1, 4-2
Κονταξάκης Τάσος – Μαρινάκης Γιώργος: w.o.
Κωνσταντινίδης Κώστας – Ματζοράκης Γιώργος: 4-2, 4-2
Μουντάκης Βασίλης – Σπυρναίος Μανώλης: 4-1, 4-0
Βαρβεράκης Γιώργος – Κουράκης Γιώργος: 4-0, 4-0
Χαλακατεβάκης Λευτέρης – Πετρογιάννης Βασίλης 4-1, 4-1
Ντερμανάκης Γιάννης – Καραμβάσης Κωνσταντίνος: 4-2, 4-1
Γεωργουσάκης Γιώργος – Κοκορέτσης Γεράσιμος: 4-2, 1-4 (6)
Βλησίδης Γιώργος – Γαϊτανόπουλος Γιώργος: 4-0, 4-0
Λιγκουνάκης Μανώλης – Κατσικανδαράκης Γιάννης 4-2, 4-1
Μαράκης Κώστας – Γαβριλάκης Ελευθέριος: 4-1, 4-0
Μιουμπής Ζαμέλ – Πετράκης Στέλιος: 5-3, 4-2 (5)
Ματσαμάκης Αντώνης – Μακρής Ανθος: 4-1, 4-1
Βαρβεράκη Μαρία – Λειβαδιτακης Αντώνης: 5-4 (10-8), 4-2
Καραπανταζή Κέλλυ – Μπενιουδάκης Ελευθέριος: 4-2, 4-1
Σφακιανάκης Γιάννης – Πρώιμος Κωνσταντίνος: 5-3, 4-1
Μήτσιος Ορέστης – Αλπάντη Αννα: 4-1, 4-0
Φραγκονικολάκης Γιώργος – Κατσανικάκης Ανδρέας: 4-2, 4-2
Αλιφιεράκης Αλέξανδρος – Γιαπίτσης Νίκος: 4-0, 5-3
Λαγουβάρδος Αλέξανδρος – Σκαλιδάκης Σταύρος: 4-0, 4-0
Δουλγεράκης Σταύρος – Κουρής Θεόδωρος 4-0, 4-1

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΑΣ (16/7)

Οσον αφορά το πρόγραμμα της Δευτέρας (16/7) περιλαμβάνει 8 παιχνίδια που είναι τα εξής:

17:30 Πρώιμος Κωνσταντίνος – Αλπάντη Αννα
18:00 Θεοδωράκης Γιώργος – Τζωρτζάκης Στέλιος
20:00 Μπαντουράκης Γιώργος – Χαλακατεβάκης Απόστολος
20:00 Μαρεντάκης Γιάννης – Σπυριδάκης Γιώργος
21:15 Κοκκινάκης Γιάννης – Μαρινάκης Μιχάλης
21:15 Κασαπάκης Χρήστος – Κατσικανδαράκης Σόλων
22:30 Μουντάκης Βασίλης – Βαρβεράκης Γιώργος
22:30 Γεωργουσάκης Γιώργος – Βλησίδης Γιώργος

ΤΑΜΠΛΟ CONSOLATION

Το ταμπλό στα Consolation, με τις πρώτες μάχες, καθορίζεται ως εξής:

Βουρδουμπάς Στέλιος: bye
Κουκουβιτάκης Γιάννης- Πετρακάκης Γιάννης
Θεοδωράκης Γιώργος – Τζωρτζάκης Στέλιος
Μαράκης Μιχάλης – Δρανδάκης Εμμανουήλ
Βερυκάκης Εμμανουήλ – Πετράκης Νίκος
Γλεντουσάκης Μανώλης – Χαβάκης Αντώνης
Ματζοράκης Γιώργος: bye
Σπυρναίος Μανώλης – Κουράκης Γιώργος
Πετρογιάννης Βασίλης – Καραμβάσης Κωνσταντίνος
Κοκορέτσης Γεράσιμος – Γαϊτανόπουλος Γιώργος
Κατσικανδαράκης Γιάννης – Γαβριλάκης Ελευθέριος
Πετράκης Στέλιος – Μακρής Ανθος
Λειβαδιτακης Αντώνης – Μπενιουδάκης Ελευθέριος
Πρώιμος Κωνσταντίνος – Αλπάντη Αννα
Κατσανικάκης Ανδρέας – Γιαπίτσης Νίκος
Σκαλιδάκης Σταύρος – Κουρής Θεόδωρος

karta antonis garden