Οι λύσεις από τον πάγκο για τον Ίκαρο (pics)

Μινώταυρος Ικαρος Μουρνιών | 12 Οκτωβρίου 2019, 20:00

Ο Ίκαρος πήρε το "γειτονικό" ντέρμπι με τον Μινώταυρο, του οποίου επιβλήθηκε με 1-3 στις Μουρνιές για την 5η αγωνιστική. Μάλιστα τα γκολ της νίκης στο δεύτερο μέρος πέτυχαν δύο παίκτες που ήρθαν από τον πάγκο, οι Αγγέλου και Ντε Σόουζα.

Σε ένα από τα πιο αμφίρροπα παιχνίδια της αγωνιστικής, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο πρώτο τέταρτο με τον Χαϊντούτη.

Στο 27′ ο Γκιούλα έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει το ματς, αφού αστόχησε σε πέναλτι (απόκρουση Νιαουνάκη) και αυτό το έκανε τελικά στο δεύτερο μέρος, στο 63′, ο Γουργιώτης.

Τελικά, ο Ίκαρος είχε πρωταγωνιστές τους Αγγέλου-Ντε Σόουζα, οι οποίοι σκόραραν κι ενώ είχαν περάσει αλλαγή σχεδόν στο ίδιο λεπτό στο πρώτο τέταρτο της επανάληψης. Ο πρώτος πέτυχε το 1-2 στο 72′ και ο δεύτερος σφράγισε τη νίκη (1-3) στο 86′. Νωρίτερα στο 60′ ο τελευταίος είχε και δοκάρι.