Ξανά στην κορυφή με “καρέ” στα Νεροκούρου (pics)

Ηρακλής Νεροκούρου Αρης Σούδας | 19 Οκτωβρίου 2019, 18:31

Ο Άρης Σούδας πάτησε ξανά κορυφή, μετά το 0-4 απέναντι στον Ηρακλή Νεροκούρου. Η ομάδα του Νίκου Μαναρώλη επέστρεψε έτσι άμεσα στις νίκες μετά την ισοπαλία με τον Γρανίτη και αξιοποίησε στο έπακρον την ισοπαλία στο ντέρμπι κορυφής.

Ο Παπαθανασίου με δύο γρήγορα γκολ στο πρώτο 20λεπτο, έδιωξε απλο νωρίς το άγχος των φιλοξενούμενων που πήραν από νωρίς σημαντικό προβάδισμα για τη νίκη.

Λίγο αργότερα στο 30′ ο Βακαλουνάκης ήταν ο σκόρερ του 0-3, ενώ το 0-4 διαμορφώθηκε στο δεύτερο μέρος με τον Παπαδάκη που πέρασε αλλαγή στο 75′ και σκόραρε οκτώ λεπτά αργότερα.