“Ξέσπασμα” για Καλτσέτο 4-0 την Ιωνία 2000

Ιωνία 2000 ΑΣ Καλτσέτο | 14 Δεκεμβρίου 2019, 19:47

Μια εντυπωσιακή νίκη κατάφερε να σημειώσει το Καλτσέτο σε βάρος της Ιωνίας 2000 στον αγώνα της 14ης αγωνιστικής για την Β’ κατηγορία. Η ομάδα του Γιώργου Αγγελάκη ξάφνιασε με την απόδοση της και ειδικότερα με το σκορ (4-0) που επιβλήθηκε της Ιωνίας 2000.

Οι τυπικά γηπεδούχοι, μιας και οι δύο ομάδες χρησιμοποιούν την ίδια έδρα, κατάφεραν να αιφνιδιάσουν την Ιωνία 2000, καθώς πριν τη συμπλήρωση ενός τετάρτου στο παιχνίδι προηγούνταν με 3-0! Συγκεκριμένα το σκορ άνοιξε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ο Δοντσίδης στο 3ο λεπτό, πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Κρεμασμενάκης όταν η μπάλα βρήκε σε χέρι παίκτη της Ιωνίας, για ν’ ακολουθήσει το 2-0 από τον Ζαχαριουδάκη με πλασέ από τη σέντρα του Πρωτοπαπαδάκη στο 7ο λεπτό και το 3-0 στο 14’ από το γκολ του Κρεμασμενάκη, με σουτ. Το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε στα 67’ με σουτ του Σταυρουλάκη μετά από ασίστ του Κρεμασμενάκη.

Ετσι, αυτή η νίκη βάζει για τα καλά πλέον στο παιχνίδι της παραμονής το Καλτσέτο, που φτάνει τους 12 βαθμούς, έχοντας πάρει 4 στα τελευταία δύο παιχνίδια. Από την άλλη, η Ιωνία 2000 παραμένει στους 16 βαθμούς και ελπίζει αρχής γενομένης από το επόμενο παιχνίδι να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα.

Διαιτητής: Χρυσός. Βοηθοί: Ανεζάκης – Οβάκογλου

Καλτσέτο (Γιώργος Αγγελάκης): Δασκαλάκης, Δοντσίδης, Ντάλλας (68’ Τσεσμελής), Σκουλάκης, Πρωτοπαπαδάκης, Πατεράκης (62’ Σταυρουλάκης), Παντελάκης, Κωνσταντουδάκης (78’ Ελευθερίου), Καραχάλιος, Ζαχαριουδάκης (69’ Πολέντας), Κρεμασμενάκης

Ιωνία 2000 (Αλέξης Παλιουδάκης): Λανάι Μ., Κατελανάκης (30’ Μαρκάκης), Καστρινάκης (46′ Σηφοστρατουδάκης), Λανάι Ν., Αναστασάκης (30’ Παράκης), Καβρουδάκης, Νταμαδάκης, Μακρής (78′ Τίκας), Μεγαλακάκης, Αποστολάκης, Νιαυραδάκης

Bio Green 300x250