Ντεμπούτο με νίκη για Καβακά, 1-0 ο ΟΦΙ τον Θεσπρωτό

Football League | 8 Δεκεμβρίου 2019, 20:05

Επιστροφή στις νίκες για τον ΟΦ Ιεράπετρας στο ντεμπούτο του Τίμου Καβακά στον πάγκο της Κρητικής ομάδας. 1-0 επί του Θεσπρωτού με "χρυσό" σκόρερ τον Σκόνδρα.

Νίκη μετά από τρία ανεπιτυχή αποτελέσματα για τον ΟΦΙ που απομακρύνθηκε από την επικίνδυνη ζώνη κατά έξι βαθμούς. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης στο Βουζουνεράκειο σημειώθηκε στο 40ο λεπτό με πλασέ του Σκόνδρα από αριστερά μετά από κάθετη πάσα του Παπαδόπουλου.

Η Κρητική ομάδα είχε και δύο δοκάρια. Στο 36′ από απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Παπαδόπουλου και στο 65′ με τον Αποστολόπουλο. Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν με 10 ποδοσφαιριστές λόγω της αποβολής του Βιγιαφάνε στο 83ο λεπτό με 2η κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία.

ofi thesprotos 1

Με την ολοκλήρωση της 11ης αγωνιστικής ο ΟΦ Ιεράπετρας φιγουράρει στην 5η θέση με 17 βαθμούς που μεταφράζονται σε πέντε (5) νίκες, δύο (2) ισοπαλίες και τέσσερις (4) ήττες και την επόμενη (12η) αγωνιστική παίζει πάλι εντός έδρας υποδεχόμενος το Αιγάλεω.

ΟΦΙ (Τιμόθεος Καβακάς): Καραγκιολίδης, Αναστασόπουλος, Χιντζίδης, Σέχου, Μάγκας, Σκονδρας, Χρυσοφάκης (61′ Αποστολόπουλος), Βογιατζής, Κατσικοκέρης, Παπαδόπουλος (88′ Σμίλτος), Μηνάς (68′ Μέμος).

Θεσπρωτός (Χουάν Ραμόν Ρότσα): Κωνσταντάκος, Δημητρουλάς, Σερβιλάκης, Νόνης, Σταυρίδης, Βιγιαφάνε, Ραμίρεζ (81′ Κάτσης), Γώγος (87΄ Ευθυμίου), Κωνσταντίνου (73′ Μπίκας), Κόλλας, Ντάλα Κόστα.