Νίκη στην Κρήτη για Γλυφάδα, 10-5 επί του ΝΟ Ρεθύμνου

Πόλο 19 Οκτωβρίου 2019, 17:08

Νίκη του ΑΝΟ Γλυφάδας στην Κρήτη, ο οποίος επικράτησε του ΝΟ Ρεθύμνου με 10-5 για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών.

Η πρώτη περίοδος ήταν ισοδύναμη για τις δύο ομάδες. Τα κορίτσια του Σαλάχα πήραν το προβάδισμα στο ημίχρονο με 5-4. Στο δεύτερο μισό του αγώνα η Γλυφάδα ανέβασε στροφές φτάνοντας εύκολα στη νίκη με 10-5 σε βάρος της ομάδας του Χανιώτη, Βασίλη Κονδουράκη.

Πρώτη σκόρερ ήταν η Γρηγορόπουλου με 3 τέρματα.

ΝΟ Ρεθύμνου – ΑΝΟ Γλυφάδας 5-10

Τα 8λεπτα: 3-3, 1-2, 0-3, 1-2

Διαιτητές: Γερόλιμος, Καζούλης
Αλυτάρχης: Σπαγουλάκης

ΝΟ Ρεθύμνου (Βασίλης Κουνδουράκης): Ζοφώλη Ν., Μαλλιαρού, Κυριακάκη, Φραγκιουδάκη, Φαρμάκη Μ., Γαβαλά 1, Συριανόγλου, Ζοφώλη Β. 2, Λιμπιτάκη Σ., Φαρμάκη Ε. 1, Λιμπιτάκη Α., Παναγιωτάκη 1, Φραγγελάκη, Χρυσοβέργη, Καραγιάννη.

ΑΝΟ Γλυφαδας (Ορέστης Σαλάχας): Αρχοντάκη, Νίνου, Μαμόγλου, Κόλλια, Αντωνιάδη, Γρηγοροπούλου, Κοκκινάκη, Μαστρόκαλου, Γαλιατσάτου, Κοντογιάννη, Καρύτσα.