Νίκη παραμονής για ΟΦΗ

Μπάσκετ 8 Δεκεμβρίου 2019, 21:03

Στο ντέρμπι των νεοφώτιστων ο ΟΦΗ πήρε μεγάλη νίκη στην έδρα των Μελισσίων με 66-58 και μαζί μεγάλη βαθμολογική ανάσα για την 8η αγωνιστική της Β’ Εθνικής.

Ο ΟΦΗ προερχόταν από δύο ήττες από Μαρούσι και Πρωτέα. Αυτή τη φορά η ομάδα του Ηρακλείου κατάφερε και ανταπεξήλθε σε ένα ματς πραγματικό ντέρμπι.

Ο ΟΦΗ βρέθηκε κοντά στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο ενώ υπήρχαν συνεχώς εναλλαγές στο προβάδισμα. Στο τρίτο δεκάλεπτο εκεί που φάνηκε ότι ξεφεύγουν οι γηπεδούχοι, οι παίκτες του Βασίλη Ράλλη έδειξαν χαρακτήρα και με ένα εκπληκτικό τέταρτο δεκάλεπτο και επι μέρους σκορ 21-9 κατάφεραν και πήραν μια μεγάλη νίκη που θα τους φανεί πολύ χρήσιμη στη συνέχεια απέναντι σε μια ομάδα που έχει τους ίδιους στόχους.

Τα δεκάλεπτα: 17-16, 35-35, 49-45, 58-66

ΚΑΟ Μελισσίων (Δάγλας): Κυπαρίσσης 6 (1), Στεργίου, Οικονομόπουλος 4, Ζαραϊδώνης 14 (2), Τοπάλι, Παπαφλωράτος 5, Ζηρός 3, Καραβανάς 15, Βασιλόπουλος 1.

ΟΦΗ (Ράλλης): Λιανός 15 (1), Μποχωρίδης 14, Κριθινάκης 7 (1), Καραδολάμης 2, Αγαπιάδης 4,, Τασιούδης 7 (1), Πάλλης 3, Πετράκης 8 (2), Μπουμπάρης 6.