Νίκη με Σαάντο (1-0)

Πλατανιάς ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ | 22 Αυγούστου 2018, 21:21

Χάρη στο γκολ του Σαάντο στο 58o λεπτό, ο Πλατανιάς επικράτησε με σκορ 1-0 της ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ στο φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη την Τετάρτη το απόγευμα στο γήπεδο του Μάλεμε.

Αυτό ήταν το πρώτο φιλικό στο πλαίσιο της προετοιμασίας για λογαριασμό του Πλατανιά, ο οποίος την Παρασκευή αναχωρεί για τα Τρία Πέντε Πηγάδια της Νάουσας όπου και θα πραγματοποιήσει το βασικό στάδιο της προετοιμασίας, ενώ για την ομάδα του Θανάση Κολιτσιδάκη ήταν το τρίτο φιλικό τεστ μετά τα πρώτα δύο απέναντι στην ομάδα του Γιούχτα.

Για τον Πλατανιά, στο α’ ημίχρονο ο Πάουλο Κάμπος είχε την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει τους ποδοσφαιριστές που έχουν αποκτηθεί με μεταγραφή και ειδικότερα τους Βόσνιους, Μάικιτς και Λάζιτς, αλλά κια τους Βραζιλιάνους, Γκοτ και Μποσέτι ενώ στο δεύτερο μέρος έπαιξαν οι ποδοσφαιριστές που έγιναν επαγγελματίες, αλλά και αυτοί που συνεχίζουν από την περσινή ομάδα, όπως ο σκόρερ του φιλικού, ο αμυντικός Σαάντο, που σκόραρε και το νικητήριο τέρμα. Για την ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ, η καλύτερη στιγμή κρίνεται μια κεφαλιά του Παπατζίκου προς το τέλος του αγώνα που πέρασε λίγο έξω από τα δοκάρια του Πλατανιά.

Να σημειωθεί παρότι το φιλικό ήταν κλειστό, ότι στο Μάλεμε βρέθηκε ένας μικρός αριθμός φιλάθλων που είχε την ευκαιρία να παρακολουθήσει αγωνιζόμενες τις δύο ομάδες, ανάμεσα στους οποίους ήταν και οι Μανώλης Μαθιουλάκης και Αποστόλης Αλεξάκης.

Πλατανιάς (α’ ημίχρονο): Γκοτ, Πουρζιτίδης, Τσαμούρης, Ρουσσάκης, Ποζατζίδης Στ., Μάικιτς, Μποσέτι, Καραγκούνης, Λάζιτς, Παπουτσογιαννόπουλος, Ποζατζίδης Χ.

Πλατανιάς (β’ ημίχρονο): Σικαλιάς (60’ Βασιλειάδης), Λάμτσε, Σάαντο, Αμαραντίδης, Σμυρλάκης, Αμπντούλ, Κωστίκος, Τσακμάκης, Παπανικολάου, Βουκελάτος, Σινγκ.

ΣΥΝΚΑ: Βλαχάκης (80′ Γεωργιλαδάκης), Παπατζίκος, Καρβουνιάρης, Λαμπάκης (46’ Τσίτας), Τριμίντζιος (46’ Παναγιωτόπουλος), Σοφούλης (46’ Κυτράκης), Βαρδάκης (60’ Αργυρουδάκης), Μαζιώτης (70’ Μαλανδράκης), Μποτωνάκης, Πετράκος (70′ Ψαράκης), Νικόλτσης (85’ Ψαρουδάκης)