Νίκες για Ιωνικό, Αιγάλεω – Ισοπαλία στη Ρόδο

Football League | 1 Δεκεμβρίου 2019, 18:28

Γερά στη μάχη του τίτλου ο Ιωνικός που επικράτησε της Τρίγλιας κι απέχει δύο βαθμούς από την κορυφή, εκτός έδρας νίκη στο φινάλε για Αιγάλεω, ισοπαλία χωρίς γκολ για Διαγόρα και Ολυμπιακό Βόλου.

Έπεσε το απόγευμα της Κυριακής η αυλαία της 10ης αγωνιστικής της Football League με τη διεξαγωγή τριών αναμετρήσεων. Ο Ιωνικός πετυχαίνοντας από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο (Κρητικός 33′, Βλαχομήτρος 60′) επικράτησε της Τρίγλιας με 2-0 και κυνηγά (από τη 2η θέση που βρίσκεται) τα Τρίκαλα έχοντας δύο βαθμούς λιγότερους.

Το Αιγάλεω με τέρμα του Τσιλιγκίρη στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων επικράτησε εκτός έδρας του Θεσπρωτού με 1-0, ενώ στη Ρόδο ο τοπικός Διαγόρας και ο Ολυμπιακός Βόλου έμειναν στο “στείρο” 0-0. Αναλυτικά η πλήρης εικόνα της αγωνιστικής: