Νέο σοκ! Ηττα από Βόλο στα Περβόλια

Χανιά | 17 Νοεμβρίου 2018, 18:19

Κάτι, τελικά, δεν πάει καλά στον ΑΟΧ/Κισσαμικό, ο οποίος γνώρισε νέα οδυνηρή ήττα με σκορ 2-1 από τον Βόλο στα Περβόλια. Μέσα στα πρώτα 12 λεπτά, οι φιλοξενούμενοι είχαν σκοράρει ήδη τα τέρματά τους!

Το παιχνίδι είχε απίστευτη εξέλιξη, με τον ΑΟΧ/Κισσαμικό να μειώνει σε 2-1 στο 35’ και να ξαναμπαίνει στη διεκδίκηση του θετικού αποτέλεσματος, αλλά στη συνέχεια, δυστυχώς για τη χανιώτικη ομάδα, δεν μπόρεσε να έρθει ένα νέο γκολ που θα της χάριζε τουλάχιστον την ισοφάριση.

Ο ΑΟΧ/Κισαμικός πιάστηκε ουσιαστικά… στον ύπνο στο ξεκίνημα του αγώνα, όταν ο Βόλος άνοιξε το σκορ στο 3ο λεπτό με τον Δημόπουλο μετά τη σέντρα του Ουνγιαλίδη ενώ τα πράγματα χειροτέρεψαν στο 12’ όταν μετά από τη σέντρα του Χανιώτη, Αντώνη Ντεντάκη, ο Παπαδόπουλος έδιωξε προ του Μάντζη και ο Καμπαγέρο με ψηλοκρεμαστό πλασέ έκανε το 0-2…

Η ομάδα του Γιώργου Πετράκη έφτασε στη μείωση του σκορ πριν το τέλος του ημιχρόνου από το γύρισμα του Τόλι και το σουτ του Σιμόν, αλλά όσο κι αν πίεσε -ειδικότερα- στην επανάληψη και όσο κι αν έχασε ευκαιρίες δεν μπόρεσε να φτάσει στο πολυπόθητο δεύτερο τέρμα, γνωρίζοντας έτσι μια οδυνηρή ήττα. Είναι χαρακτηριστικό ότι η συγκομιδή παραμένει στον ένα βαθμό μετά τα πρώτα 4 ματς της σεζόν, κάτι που δεν περίμενε κανείς πριν το ξεκίνημα του πρωταθλήματος.

Από την άλλη πλευρά, ο Βόλος φτάνει στην τρίτη του νίκη, ενώ περιμένει την απόφαση του δικαστηρίου για να πάρει τους βαθμούς από το ματς με τη Δόξα Δράμας…

Οι φάσεις του αγώνα

3′ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Ουνγιαλίδη ο Δημόπουλος με σουτ το 0-1
5′ Γύρισμα του Σιμόν ο Δημόπουλος διώχνει σωτήρια για την ομάδα του.
9′ Κόρνερ του Πέντα κεφαλιά του Γκαλίτσιου παράλληλα από την εστία.
10′ Διαμαρτυρίες για χέρι αμυνομένου εντός περιοχής έπειτα από προσπάθεια του Καραγιάννη.
11′ Σέντρα-σουτ του Τόλι η μπάλα πάνω από την εστία.
12′ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Ντεντάκη ο Παπαδόπουλος έδιωξε προ του Μάντζη και ο Καμπαγέρο με ψηλοκρεμαστό πλασέ έκανε το 0-2
17′ Μεγάλη ευκαιρία. Σουτ του Σιμόν απέκρουσε ο Καραγκιολίδης, προβολή του Αποστολόπουλου υπό την πίεση του Ουνγιαλίδη ο Καραγκιολίδης έδιωξε σε κόρνερ.
18′ Σέντρα του Παπαχρήστου κεφαλιά του Σελινιωτάκη, γυριστό από τον Ζιούλη η μπάλα ψηλά άουτ.
21′ Σουτ του Βρεττού η μπάλα βρήκε σε χέρι αμυνόμενου, ο διαιτητής άφησε το ματς να εξελιχθεί και το σουτ του Σιμόν κατέληξε άουτ.
23′ Φάουλ του Σιμόν μπλόκαρε ο Καραγκιολίδης.
25′ Φάουλ του Καραγιάννη ακυρώνεται γκολ του Σελινιωτάκη ως οφσάιντ.
33′ Σέντρα του Βρεττού ο Καραγιάννης δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
35′ ΓΚΟΛ: Γύρισμα του Τόλι σουτ του Σιμόν και 1-2.
39′ Σέντρα του Πέντα προβολή του Κότο ο Παπαδόπουλος αποκρούει σε κόρνερ.
51′ Μεγάλη ευκαιρία. Σέντρα του Σελινιωτάκη ο Σιμόν μόνος του μες την περιοχή με κεφαλιά στέλνει την μπάλα άουτ.
52′ Νέα μεγάλη ευκαιρία. Σέντρα του Αποστολόπουλου ο Καραγιάννης βρίσκει την μπάλα και ο Βρεττός από κοντά με προβολή στέλνει την μπάλα άουτ.
62′ Σουτ του Αποστολόπουλου απέκρουσε ο Καραγκιολίδης, στην εξέλιξη της φάσης σέντρα του Παπαχρήστου κεφαλιά του Σιμόν άουτ.
68′ Ατομική ενέργεια του Καραγιάννη και σουτ η μπάλα λίγο έξω από την εστία.
74′ Νέα μεγάλη ευκαιρία με Αρναρέλλη και Αποστολόπουλο να μην μπορούν να σκοράρουν και η μπάλα να καταλήγει κόρνερ.
79′ Σέντρα του Παπαχρήστου κεφαλιά του Αποστολόπουλου μπλόκαρε ο Καραγκιολίδης.

Διαιτητής: Τζουμαλάκης (ΕΠΣ Σερρών)
Βοηθοί: Η. Παπαδόπουλος – Τοροσιάδης (ΕΠΣ Μακεδονίας)
4ος διαιτητής: Κουναλάκης (ΕΠΣ Ηρακλείου)

Κίτρινες κάρτες: Κότο (23′), Σελινιωτάκης (29′), Σισέ (36′), Καρρίκι (48′), Αποστολόπουλος (89′), Τόλι (90+3′), Δόρης (90+3′)

ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Παπαδόπουλος, Τόλι, Σισέ, Ζιούλης, Παπαχρήστος, Σελινιωτάκης, Γκίνη, Σιμόν (89′ Τεγούσης), Καραγιάννης (75′ Μαλόνγκα), Βρεττός (56′ Αρναρέλλης), Αποστολόπουλος.

Βόλος ΝΠΣ (Χουάν Φεράντο): Καραγκιολίδης, Ντεντάκης, Γκαλίτσιος, Δημόπουλος,  Ουνγιαλίδης (43′ λ. τρ. Καρρίκι), Δόρης, Κότο (75′ Φράγκος), Καμπαγέρο, Πέντα (46′ Ηλιόπουλος), Πίτου Γκαρσία, Μάντζης.