Νέα ήττα στους Ζωσιμάδες, 2-0 ο ΠΑΣ

Πλατανιάς | 1 Δεκεμβρίου 2019, 22:24

Ο Πλατανιάς δεν μπόρεσε ν’ "αντέξει" στους Ζωσιμάδες χάνοντας από τον ΠΑΣ Γιάννινα με σκορ 2-0. Η ομάδα του Γιάννη Τάτση δείχνοντας ότι δεν είναι στην καλύτερη κατάσταση αυτή την περίοδο θα μπορούσε να έχει γλιτώσει τα δύο γκολ που δέχτηκε στο 64’ και στο 76’ από τον ΠΑΣ, αμφότερα από ισάριθμες εκτελέσεις κόρνερ.

Γενικότερα ο Πλατανιάς δεν ανησύχησε την εστία του ΠΑΣ πέραν ενός σουτ στο 12’ από τον Νίλι το οποίο μπλόκαρε ο Χουτεσιώτης ενώ στο 34’ η απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ποζατζίδη κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων της εστίας του ΠΑΣ.

Τα γκολ για τους γηπεδούχους σημείωσαν με κοντινό πλασέ ο Κάστρο και επίσης με σουτ εντός περιοχής ο Παμλίδης. Αυτή είναι η τρίτη σερί ήττα για τον Πλατανιά στο πρωτάθλημα ο οποιος καλείται επειγόντως να βρει τον καλό εαυτό του…

Να σημειωθεί η εξαιρετική εμφάνιση για τον ΠΑΣ του Χανιώτη, Νώντα Παντελάκη, αλλά και πως ο Πλατανιάς ξεκίνησε με νέα πρόσωπα στην 11άδα τους Λεωνιδόπουλο, Παπαδόπουλο και Ρουσσάκη, με τον τελευταίο να τραυματίζεται πάντως και να γίνεται αλλαγή αναγκαστικά.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

12’ Ξαφνικό σουτ του Νίλι μπλοκάρει ο Χουτεσιώτης.
13’ Διπλή μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Αρχικά ο Γκοτ αποκρούει το πλασέ του Κρίζμαν, για ν’ απομακρύνουν οι αμυντικοί του Πλατανιά και στην εξέλιξη της φάσης, από τη σέντρα του Οικονομόπουλου, ο Κρίζμαν με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα άουτ.
15’ Σέντρα του Λεό, ο Νάουμετς από κοντά δεν μπορεί να κάνει το πλασέ, άουτ.
32’ Λάθος πάσα του Νιαυραδάκη προς τον Ρουσσάκη, κλέβει τη μπάλα ο Κρίζμαν, αλλά όντας απέναντι στον Γκοτ, σουτάρει ψηλά άστοχα.
34’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Ποζατζίδη, η μπάλα καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Χουτεσιώτη.
41’ Σουτ του Κρίζμαν, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Γκοτ.
57’ Σπουδαία φάση ο ΠΑΣ. Σέντρα του Μπουκουβάλα, κεφαλιά του Λεό, η μπάλα λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Γκοτ.
64’ (1-0) Εκτέλεση κόρνερ για τον ΠΑΣ, κεφαλιά του Παντελάκη, ο Ποζατζίδης σώζει πάνω στη γραμμή, ακολουθεί το πλασέ του Κάστρο, η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα παρά την προσπάθεια του Γκοτ.
76’ (2-0) Νέα εκτέλεση κόρνερ για τον ΠΑΣ με τον Πίτου Γκαρσία, ο Γκοτ διώχνει με γροθιές και ο Παμλίδης με δυνατό σουτ εντός περιοχής σκοράρει.
90+2′ Σέντρα του Νάουμετς, προβολή του Παμλίδη, η μπάλα μόλις έξω από το δοκάρι του Γκοτ.

Διαιτητής: Τσακαλίδης (Χαλκιδικής). Βοηθοί: Μαλανδρής (Χαλκιδικής) – Σακκάς (Θεσσαλίας). 4ος διαιτητής: Πολυχρόνης (Πιερίας)

Κίτρινες κάρτες: Μποσέτι (18’), Οικονομόπουλος (33’), Λεωνιδόπουλος (36’), Ουές (44’), Μιγκέλ (88’), Παπουτσογιαννόπουλος (89’).

ΠΑΣ Γιάννινα (Αργύρης Γιαννίκης): Χουτεσιώτης, Οικονομόπουλος (55’ Πίτου Γκαρσία), Παντελάκης, Σκόνδρας, Μπουκουβάλας, Σιόντης, Κάστρο, Κρίζμαν, Λεό (85’ Λώλης), Νάουμετς, Ξύδας (72’ Παμλίδης)

Πλατανιάς (Γιάννης Τάτσης): Γκοτ, Ουές, Ποζατζίδης, Τσαμούρης, Ρουσσάκης (61’ λ.τρ. Σάαντο), Νιαυραδάκης, Λεωνιδόπουλος (46’ Παπουτσογιαννόπουλος), Μποσέτι, Παπαδόπουλος (58’ Καραγκούνης), Νίλι, Μιγκέλ.