Με “χρυσή” αλλαγή τον Νάτχο

Super League 1 16 Σεπτεμβρίου 2018, 22:31

Ο Ολυμπιακός ζορίστηκε, όμως νίκησε στις καθυστερήσεις 2-1 τον Αστέρα Τρίπολης.

Οι Πειραιώτες “φλέρταραν” με την πρώτη τους γκέλα στο πρωτάθλημα, αλλά πήραν τους τρεις βαθμούς με τέρμα στις καθυστερήσεις του Νάτχο, ο οποίος είχε περάσει σαν αλλαγή στην αναμέτρηση.

Στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι ήταν πολύ καλοί, είχαν δοκάρι με ωραίο φάουλ του Φορτούνη και κατάφεραν να προηγηθούν στο 19’ μ’ ένα καταπληκτικό σουτ του Καμαρά από τα περίπου 35 μέτρα. Στο δεύτερο, μέρος, βέβαια, οι Αρκάδες βελτιώθηκαν και ισοφάρισαν στο 67’ με τον Τόνσο.

Και ενώ όλα έδειχναν ισοπαλία, στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Γκερέρο “έστρωσε” με το κεφάλι στο Νάτχο, που με δυνατό σουτ διαμόρφωσε το τελικό 2-1 και χάρισε τη νίκη στον Ολυμπιακό.

Ολυμπιακός (Πέδρο Μάρτινς): Γιαννιώτης, Ομάρ, Μιράντα, Βούκοβιτς, Τσιμίκας, Μπουχαλάκης, Καμαρά (84’ Νάτχο), Χριστοδουλόπουλος (72’ Χασάν), Φορτούνης (74’ Φετφατζίδης), Ποντένσε, Γκερέρο.

Αστέρας Τρίπολης (Σάββας Παντελίδης): Παπαδόπουλος, Βλάχος, Κώτσιρας (46’ Φερνάντεθ), Μαρτίνεθ, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Τσιλιανίδης, Καλτσάς (61’ Τόνσο), Μανιάς (79’ Χιμένεθ).