Με “τριάρα” η 4η νίκη

ΑΣ Γαλατά Α.Ο. Κουμπές | 4 Δεκεμβρίου 2019, 19:23

Την τέταρτη νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε ο Κουμπές επικρατώντας στα Νεροκούρου του Γαλατά με 3-0 για την 7η αγωνιστική. Σπανουδάκης, Λαπάκης, Μανωλακάκης οι σκόρερ, έχασε πέναλτι ο Καλμπαζίδης.

Το σκορ άνοιξε λίγο πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου (42′) ο Σπανουδάκης (1-0). Στο 54ο λεπτό ο Λαπάκης διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων (2-0). Στο 75′ ο Καλμπαζίδης εκτέλεσε πέναλτι αλλά δεν μπόρεσε να νικήσει τον Κουκουράκη.

Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε λίγα λεπτά αργότερα (75′) από τον Μανωλακάκη που είχε πάρει τη θέση του σκόρερ του πρώτου τέρματος, Σπανουδάκη, στο ξεκίνημα της επανάληψης. Με τη νίκη αυτή ο Κουμπές ανέβηκε στους 13 βαθμούς κι είναι ισόβαθμος με Ασπάλαθο, Νέους Μινωταύρου και Δάφνη, ενώ ο Γαλατάς παρέμεινε στους τέσσερις (όσους και ο Ατρόμητος Μάλεμε).

Διαιτητής: Μισαηλίδης, Βοηθοί: Στεφανίδου – Τζώρτζογλου

Κουμπές (Φραγκιός Ροκάκης): Μπαντουράκης (65′ Καρβουνάκης), Τσιτσιρίδης (80′ Βερυκάκης), Κ. Σκυβαλάκης, Μάνης, Ντεμάι, Καλμπαζίδης, Κ. Ροκάκης, Λαπάκης (74′ Γαλάτης), Σπανουδάκης (46′ Μανωλακάκης), Νικολαράκης, Ι. Ροκάκης.

ΑΣ Γαλατά (Νίκος Περδικάκης): Κουκουράκης, Πανιεράκης, Γ. Παπαδοκοκολάκης (65′ Τσαφαράκης), Μουστάκας (50′ Ρενιέρης), Φιωτάκης, Τσιγάρας, Πλατινάκης, Μπιτζανάκης, Ράντεφ (55′ Πατσουμαδάκης), Κουφάκης, Κουτρούλης (55′ Α. Παπαδοκοκολάκης).