Με πρωταγωνιστή τον Μάζουρεκ πέρασε από τα Γιάννενα

Super League 1 20 Οκτωβρίου 2018, 20:25

Με νίκη συνέχισε για την 7η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ ο Παναιτωλικός, που έφυγε με το "διπλό" από τα Γιάννενα χάρη στα δύο γκολ του Μάζουρεκ (0-2).

Η ομάδα του Αγρινίου διπλασίασε έτσι τις επιτυχίες της μετά τη νίκη που είχε σημειώσει κόντρα στον Λεβαδειακό την περασμένη αγωνιστική, παίροντας παράλληλα σημαντική βαθμολογική ανάσα για τη συνέχεια.

Στην αντίπερα όχθη οι Ηπειρώτες δέχτηκαν την τρίτη σερί ήττα μετά τα παιχνίδια με Ατρόμητο και Παναθηναϊκό και θα επιδιώξουν την επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα στο επόμενο παιχνίδι τους.

Τα πάντα κρίθηκαν στο φινάλε των δύο ημιχρόνων στους “Ζωσιμάδες” με τον Μάζουρεκ να ανοίγει το σκορ στο 43′ με κεφαλιά και τον ίδιο να το κλείνει στις καθυστερήσεις του αγώνα με ψύχραιμο πλασέ (0-2).

Διαιτητής: Φωτιάς (Πέλλας)
Βοηθοί: Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας) – Νικολακάκης (Ηρακλείου)
4ος διαιτητής: Κουτσιαύτης (Αρτας)

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Λίλα, Σκόνδρας (46′ Αποστολόπουλος), Κακούμπα, Νικολιάς, Γιάκος, Κούζικ (60′ Βιντάλ), Κριζμάν, Ξύδας (68′ Αθανασιάδης)

Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Κυριακίδης, Μαρινάκης, Πάουλο, Μάζουρεκ, Μοράρ (79′ Καμαρά), Ντίας, Ρότσα, Μπαρμπόσα (68′ Μανά), Μαλής, Άργκους (73′ Χαντάκιας), Λουσέρο,