Με ευρύ σκορ (5-1) η πρώτη νίκη

Κορωνίδα Αμιλλα | 12 Οκτωβρίου 2019, 23:32

Την 5η αγωνιστική έμελλε να "χαμογελάσει" η Κορωνίδα και να πανηγυρίσει την πρώτη της νίκη στη Β' Κατηγορία, με το ευρύ 5-1 απέναντι στην Αμιλλα, έχοντας πρωταγωνιστές τους Κοκολάκη (1 γκολ - 2 "ασίστ") και Μαρτσάκη (2 γκολ).

Στο 18′ ο Κοκολάκης με σουτ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Βάμου και τέσσερα λεπτά αργότερα “σέρβιρε” το 2-0 στον Μαρτσάκη. Στο 35′ η Αμιλλα μείωσε σε 2-1 με τον πρώτο σκόρερ της Βεριβάκη (6ο γκολ στο πρωτάθλημα), αλλά στο 55′ έμεινε με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Πρώιμου, ενώ δέκα λεπτά μετά έχασε με τραυματισμό και τον Λόγκο.

Στο 57’ από κόρνερ του Νενεδάκη και κεφαλιά του Αργυρίου ο Μαυρογιαννάκης με προβολή έκανε το 3-1, ενώ στο 65′ και πάλι από “ασίστ” του Κοκολάκη ο Μαρτσάκης έβαλε το δεύτερο του γκολ για το 4-1. Το τελικό 5-1 διαμόρφωσε ο Τρούλος στο 85’.

Κορωνίδα (Παντελής Μπερικάκης): Χαιρετάκης, Ψαρουδάκης (82’ Κοτρωνάκης), Καποκάκης (46’ Σκανδαλάκης), Νικολιουδάκης, Αργυρίου, Μαυρογιαννάκης, Τρούλος, Νενεδάκης, Μαρτσάκης, Σαρτζετάκης (70’ Δημητρίου), Κοκολάκης (75’ Βαρδάκης)

Αμιλλα (Μάκης Σωφρόνογλου): Παρασκευόπουλος, Tσάμι, Κουκουτσάκης, Κτιστάκης, Καραγιαννάκης (75′ Σταφυλαράκης), Κοντεκάς, Φυντικάκης, Πρώιμος, Λόγκο (65′ λ.τρ. Μάρακας), Βεριβάκης, Σαράντης (50′ Μπιτσάκης).