Με δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο

Τιτάν Απόλλων | 25 Νοεμβρίου 2018, 19:17

Νίκη με ευρύ σκορ για τον Απόλλωνα, ο οποίος επικράτησε με 4-0 του Τιτάν, στον Βάμο, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Α΄Κατηγορίας.

Το σύνολο του Μάνου Βεργανελάκη άνοιξε το σκορ μόλις στο πρώτο λεπτό, με τον Ταταράκη να κάνει τη σέντρα και τον Μποντούρι να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα των γηπεδούχων. Ο σκόρερ έγινε δημιουργός, στο 15΄, με τον Καραμπινάκη να γράφει το 2-0.

Στο δεύτερο 45λεπτο ο Ψαράκης Α. έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, με την μπάλα να καταλήγει στην εστία του Φραγκούλη και το σκορ να αυξάνεται στο 3-0. Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Βακαλουνάκης, στο 87΄, ο οποίος είχε περάσει στον αγωνιστικό χώρο στο 66΄.

Τιτάν (Παναγιώτης Παλαθούρας): Φραγκούλης, Τζομπανάκης, Μανανεδάκης, Ποντίκας (75΄Μιχαλακόπουλος), Μπορίσοφ (46΄λ. τρ. Δρίβαλος), Κουτσουπάκης, Κουνδουράκης, Μαρκουλάκης, Μαρινάκης (80΄Μάνγκο), Σερενάι, Πατσαρίκας (70΄Μπακατσάκης).

Απόλλων (Μάνος Βεργανελάκης): Παγιαλάκης, Γκούντελος (36΄λ. τρ. Γαλανίδης), Κένγκα, Ταταράκης (59΄Σουχλάκης), Μπαριάμι (69΄Κελέσης), Καραμπινάκης, Μποντούρι, Νταγκουνάκης, Ψαράκης Α., Ψαράκης Μ. (66΄Βακαλουνάκης), Γανωτής.

Επιμέλεια: Μαρσέλ Κατσάνι