Με “Δράκο” το “2 στα 2” στην Αγ. Μαρίνα

Πανακρωτηριακός Γρανίτης | 16 Σεπτεμβρίου 2018, 12:50

Με τον Γιάννη Δρακακη να πετάει... φωτιές και στο δεύτερο ματς, ο Πανακρωτηριακος έκανε νικηφόρο πέρασμα απο την Αγία Μαρίνα σε βάρος του Γρανίτη, τον οποίο νίκησε 2-1.

Ο χαρισματικός επιθετικός έβαλε μπροστά την ομάδα του στο 15′ μετα απο φάση διαρκείας και κοντινή προσπάθεια ενώ έδωσε αέρα δύο τερμάτων λίγο πριν το ημίχρονο όταν από εκτέλεση πλαγίου αουτ του Παπακαστρήσιου, νίκησε για δεύτερη φορά τον Νικοαρα με κοντινή κεφαλιά.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα και αφού ο Μπούχλης σπατάλησε δύο μεγάλες φάσεις στο ξεκίνημα, κατάφερε τελικά με την τρίτη και φαρμακερή να μειώσει σε 1-2 μετά από σέντρα… πάρε-βάλε του Κοκάκη από την δεξιά πλευρά στο 63′.

Ο Γρανίτης πίεσε στη συνέχεια για  το γκολ της ισοφάρισης, χωρίς ωστόσο να τα καταφέρει και έτσι ο Πανακρωτηριακός πέρασε από μία δύσκολη έδρα.

Διαιτητής: Ούτας
Βοηθοί: Μπραουδάκη-Ξενάκη

Γρανίτης (Μανώλης Μπασιάς): Νικοάρα, Τρικουνάκης, Κατσαρός, Γιακουμάκης, Καραταράκης, Κοκάκης, Κουλάκης (86′ Νταγκουνάκης), Μαλαμάς (46′ Στρατουδάκης), Παπαδόπουλος (86′ Βανγκέλι), Κουλούρης, Σαρρής (46′ Μπούχλης)

Πανακρωτηριακός (Γιώργος Τσομπάνογλου): Συροκάκης, Κελάκης, Μανουσάκης, Βουρβαχάκης, Παπακαστρήσιος, Χαλκιαδάκης, Περαθωράκης (85′ Καριμπίδης), Περράκης (75′ Χατζηγρηγορίου), Μπάτζιο (90′ Μπαγετάκος), Μπαδιεριτάκης, Δρακάκης