Μετά την αποβολή χειροτέρεψε η κατάσταση… Ηττα 4-1 από Ατρόμητο

Πλατανιάς | 22 Απριλίου 2018, 21:06

Παίζοντας με 11άδα... ανάγκης, ο Πλατανιάς δεν τα κατάφερε στο Περιστέρι, γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 4-1. Δεδομένη η διαφορά δυναμικότητας ανάμεσα στις δύο ομάδες, ωστόσο μετά ειδικότερα την αποβολή του Ουές έγιναν ακόμα χειρότερα τα πράγματα για λογαριασμό των φιλοξενούμενων.

Ο Πλατανιάς ξεκίνησε με τον νεαρό Κασωτάκη κάτω από τα δοκάρια, ενώ στον πάγκο ήταν ακόμα ο Κοκκαλάς και ο Κλιάιτς! Από εκεί και πέρα, στην 11άδα βρέθηκαν κι άλλοι νεαροί ποδοσφαιριστές, όπως ο Σινγκ και ο Ουές.

Ο Πλατανιάς “κρατούσε” μέχρι το πρώτο μισάωρο του αγώνα, αλλά στο 29ο λεπτό ο Ατρόμητος ευστόχησε σε πέναλτι με τον Ούμπιδες. Το ημίχρονο έκλεισε στο 2-0 όταν στο 36′ και μετά τη σέντρα του Ουάρντα, ο Ντιγκινί σκόραρε με κεφαλιά.

Στην επανάληψη τα πράγματα χειροτέρεψαν μετά την αποβολή με 2η κίτρινη κάρτα του Ουές στο 67′, αφού αμέσως μετά ακολούθησε το 3-0 για τον Ατρόμητο με το εντυπωσιακό τακουνάκι του Ντιγκινί, για να ακολουθήσει το 4-0 από τον ίδιο παίκτη στο 76′ με προβολή, σημειώνοντας έτσι χατ-τρικ.

Το μόνο που κατάφερε ο Πλατανιάς ήταν να μειώσει στο 84′ με την προβολή του Ουντόζι.

ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

28′ (1-0) Ο Ουάρντα κερδίζει πέναλτι από τον Nτικαμονά για τον Ατρόμητο. Την εκτέλεση αναλαμβάνει ο Ούμπιδες, που στέλνει τη μπάλα στη δεξιά γωνία του Κασωτάκη.
36′ (2-0) Ο Ουάρντα σεντράρει για τον Ντιγκινί που σκοράρει με κεφαλιά.
39′ Σέντρα σουτ από τον Σάκιτς, άουτ.
41′ Σουτ του Ντιγκινί, άουτ
42′ Ο Μπρούνο πασάρει στον Ουάρντα, που σουτάρει άουτ
54′ Σουτ του Μπρούνο, μπλοκάρει ο Κασωτάκης
57′ Ο Μπρούνο πασάρει στον Γιαννούλη που πλασάρει από το ύψος του πέναλτι, αλλά ο Βάντερσον πάνω στη γραμμή σώζει για τον Πλατανιά
59′ Ο Μπρούνο συνεργάζεται με στον Ντιγκινί, που πλασάρει, αλλά ο Κασωτάκης αποκρούει σωτήρια
67′ Δεύτερη κίτρινη στον Ουές, που αποβάλλεται
68′ (3-0) Εκτέλεση φάουλ από τον Ούμπιδες, ο Ντιγκινί με ένα εντυπωσιακό τακουνάκι σκοράρει για τον Ατρόμητο.
74′ Ωραία συνεργασία Σάκιτς – Γιαννούλη, σουτ από τον δεύτερο, άουτ
76′ (4-0) Σέντρα-σουτ από τον Γιαννούλη, προβολή από τον Ντιγκινί που πετυχαίνει χατ-τρικ.
84′ (4-1) O Ουντόζι μετά από εκτέλεση φάουλ του Βάντερσον, σκοράρει με κοντινό πλασέ.
87′ Ο Μπρούνο σουτάρει και ο Κασωτάκης σώζει σε κόρνερ.

Διαιτητής: Μπλάνας (Μεσσηνίας)
Βοηθοί: Κουντουρέλης (Αθηνών), Σίπκας (Σάμου)
4ος διαιτητής: Νεοφυτιάδης (Κορινθίας)

Κίτρινες κάρτες: Ουές (29′, 67′), (93′)
Κόκκινη κάρτα: Ουές (67′)

Ατρόμητος (Νταμίρ Κένεντι): Γιαννιώτης, Γιαννούλης, Κιβρακίδης, Χατζηισαΐας, Ρισβάνης, Μάντσον (78′ Νάτσος), Σάκιτς, Μπρούνο, Ντιγκινί (78′ Κωτσόπουλος), Ουάρντα (82′ Κυριακίδης), Ούμπιδες

Πλατανιάς (Γιάννης Χατζηνικολάου): Κασωτάκης, Ουές, Ντικαμονά, Αγγελόπουλος, Βάντερσον, Στανισάβλιεβιτς, Πατράλης (55′ Μαλσά), Κασάλιτσα (79′ Ζίκο), Ουντόζι, Σινγκ (75′ Σαάντο), Ενσικουλού