Μέτρησε δυνάμεις με Ολυμπιακό (ήττα με 3-2)

Χανιά | 6 Σεπτεμβρίου 2018, 18:01

Την ευκαιρία να μετρήσει δυνάμεις είχε ο ΑΟΧ/Κισσαμικός στο φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη την Πέμπτη το πρωί στις προπονητικές εγκαταστάσεις του Ολυμπιακού στου Ρέντη.

Οι “ερυθρόλευκοι” μετά από ένα πολύ δυνατό δίτερμα επικράτησαν με 3-2, σκορ που μαρτυρά μια σθεναρή αντίσταση την οποία πρόβαλε απέναντι στον πανίσχυρο αντίπαλό της η χανιώτικη ομάδα. Ειδικότερα, το α’ ημίχρονο τελείωσε με 0-0, οπότε και ο Παπαδόπουλος απέκρουσε πέναλτι του Φετφατζίδη, για ν’ ακολουθήσουν τα πέντε γκολ στην επανάληψη.

Συγκεκριμένα, τα τρία γκολ για τον Ολυμπιακό πέτυχαν οι Γκερέρο, Φετφατζίδης και Πάρντο, ενώ για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό σκόραραν οι Αποστολόπουλος και ένας υπό δοκιμή ποδοσφαιριστής.

Η σύνθεση που παρέταξε ο Γ. Πετράκης ήταν η εξής: Παπαδόπουλος, Τόλι, Ζιούλης, Φαζός, Αρναούτογλου, Σελινιωτάκης, Γκίνη, Σιμόν, Καραγιάννης, Ρίσκι, Ντομινίκ. Επαιξαν και οι Αρναρέλλης, Λαζαρίδης, Τεγούσης, Βρεττός, Αποστολόπουλος, Καντιμά, Παπαχρήστος, Γρηγορόπουλος, Κεχαγιάς.

Οσον αφορά τον ΑΟΧ/Κισσαμικό, η εμφάνισή του κρίνεται ως ιδιαίτερα ικανοποιητική, έχοντας εξάλλου τη δυνατότητα να παίξει απέναντι σε μία από τις δυνατές ομάδες της χώρας, που δείχνει μάλιστα και πολύ φορμαρισμένη αυτή την περίοδο. Τώρα, για την επιστροφή της χανιώτικης ομάδας στη βάση της, αυτό θα συμβεί μέσα στις επόμενες ώρες, καθώς ταξιδεύει με το πλοίο της γραμμής.