“Μάχες” σε τίτλο και “ουρά”

Α' ΕΠΣΧ 14 Δεκεμβρίου 2019, 23:00

Την Κυριακή το απόγευμα ολοκληρώνεται η 14η αγωνιστική της Α' κατηγορίας, με την διεξαγωγή τεσσάρων αναμετρήσεων

Οσον αφορά τη μάχη του τίτλου ο πρωτοπόρος Απόλλων ευελπιστεί να συνεχίσει το νικηφόρο σερί του απέναντι στην ΑΕ Κυδωνίας για να παραμείνει μόνος του για ακόμα μία αγωνιστική στην κορυφή του πρωταθλήματος.

Την ίδια ώρα στην Κάντανο η Παλαιόχωρα φιλοξενεί τον Παγχανιακό/ΔΑΑΟΧ και θέλει και εκείνη το τρίποντο για να μείνει σε τροχιά τίτλου, μετά τον αποκλεισμό της από το Κύπελλο Χανίων.

Σημαντικό παιχνίδι με φόντο την παρανονή δίνουν στο Βαρύπετρο ο Χάλης και η Θύελλα. Οι δύο ομάδες απέχουν μόλις ένα βαθμό στον πίνακα (11 η Θύελλα έναντι 10 του Χάλη), έτσι η νίκη μπορεί να χαρακτηριστεί επιτακτική ανάγκη και για τους δύο σε αυτό το ματς για να ξεφύγουν από τις τελευταίες θέσεις.

Τέλος στο Κολυμπάρι η Σπάθα φιλοξενεί τον Τιτάνα που έρχεται από μεγάλη βαθμολογικά νίκη την περασμένη αγωνιστική.

Αναλυτικά:

14η αγωνιστική

Κυριακή 15 Δεκεμβρίου
15:00 ΑΕ Κυδωνίας-Απόλλων στον Αλικιανό
15:00 Χάλης-Θύελλα στο Βαρύπετρο
15:00 Παλαιόχωρα-Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ στην Κάντανο
15:00 Σπάθα-Τιτάν στο Κολυμπάρι

Σάββατο 14 Δεκεμβρίου
Γρανίτης-Ιδομενέας 3-2
Μινώταυρος-Δόξα Παχιανών 2-0
Ικαρος Μουρνιών-Ηρακλής Νεροκούρου 2-1
Αρης Σούδας-Αστέρας Χαλέπας 3-0

Η βαθμολογία
1.Απόλλων* 37
——————————————————–
2.Αρης Σούδας 35
——————————————————–
3.Παλαιόχωρα* 34
4.Ικαρος Μουρνιών 25
5.Μινώταυρος 24
6.Σπάθα* 22
7.Ηρακλής Νεροκούρου 21
8.Γρανίτης 20
9.Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ* 19
10.Ιδομενέας 12
11.Θύελλα* 11
-.Τιτάν* 11
-.ΑΕ Κυδωνίας* 11
14.Δόξα Παχιανών 10
——————————————————–
-.Χάλης 10
16.Αστέρας Χαλέπας 3

Η επόμενη αγωνιστική (15η)
Σάββατο 21 Δεκεμβρίου
15:00 Ιδομενέας-Δόξα Παχιανών στους Αγ. Αποστόλους
15:00 Ηρακλής Νεροκούρου-Γρανίτης στα Νεροκούρου
15:00 Αστέρας Χαλέπας-Μινώταυρος στη Μοναχή Ελιά
15:00 Απόλλων-Ικαρος Μουρνιών στη Σούδα
15:00 Θύελλα-Παλαιόχωρα στο Καστέλι

Κυριακή 22 Δεκεμβρίου
10:45 Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ-Αρης Σούδας στους Αγ. Αποστόλους
15:00 Τιτάν-ΑΕ Κυδωνίας στο Νιο Χωριό
15:00 Χάλης-Σπάθα στο Βαρύπετρο

Mikel Chania Delivery
Antonis Garden
Digenakis
Nymfi-Restaurant

Rabona ad