Λυρώνης: Τα παιδιά προσπάθησαν

Football League 6 Μαρτίου 2019, 23:48

Ο Ηρόδοτος δεν τα κατάφερε ούτε κόντρα στον Απόλλωνα Πόντου, ωστόσο ο Γιώργος Λυρώνης τόνισε μετά το τέλος της αναμέτρησης ότι οι παίκτες του προσπάθησαν.

Ο τεχνικός του συλλόγου της Ν. Αλικαρνασσού είπε ότι το συγκρότημα του βρέθηκε να χάνει κόντρα στη ροή του αγώνα και όταν προσπάθησε να επιστρέψει στο ματς στην επανάληψη, ήρθε η κόκκινη κάρτα.

Αναλυτικά υποστήριξε: «Όταν το σκορ είναι 3-0 δε χρειάζεται να πω και πολλά πράγματα, Στα πρώτα 15 λεπτά ήμασταν καλοί, δεν καταφέραμε να σκοράρουμε και κόντρα στη ροή του παιχνιδιού δεχθήκαμε γκολ από ένας δικό μας λάθος και βρεθήκαμε πίσω στο σκορ χωρίς καμία φάση.

Πάλι από δικό μας λάθος βρεθήκαμε να χάνουμε με 2-0. Στο δεύτερο ημίχρονο προσπαθήσαμε να αλλάξουμε τη ροή του παιχνιδιού,. Αλλά τα σχέδια χάλασαν λόγω της κόκκινης κάρτας. Τα παιδιά προσπάθησαν».