Κρατάει (μόνο) την αντίδραση

Χανιά | 8 Μαρτίου 2019, 20:17

Την αντίδραση που έβγαλε στο δεύτερο ημίχρονο φέρνοντας "τούμπα" το ματς κρατάει εν όψει της δύσκολης συνέχειας του πρωταθλήματος ο ΑΟΧ/Κισσαμικός.

planakis

Σίγουρα, όπως τόνισε και στις δηλώσεις του ο Αλέκος Βοσνιάδης, το πρώτο ημίχρονο και τα πολλά αβίαστα λάθη έφεραν προβληματισμό, αλλά η αντίδραση του δευτέρου ημιχρόνου και η ανατροπή μέσα σε λίγα λεπτά είναι κάτι που “κρατάει” εν όψει συνέχειας η ομάδα. Βέβαια στη συνέχεια η ισοφάριση από πλευράς Πλατανιά έφερε απογοήτευση, αφού οι “μπλε” ήθελαν να δώσουν συνέχεια στα νικηφόρα αποτελέσματα και να διατηρήσουν σε μονοψήφιο αριθμό τη διαφορά από τις κορυφαίες θέσεις της βαθμολογίας.

Πλέον στο “κάδρο” έχει μπει το δύσκολο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Ηρόδοτο, ο οποίος “καίγεται” για βαθμούς παραμονής. Ο Αλέκος Βοσνιάδης δε θα έχει στη διάθεσή του τον τιμωρημένο Μουμίν, που θα εκτίσει την ποινή της μίας αγωνιστικής στη Νέα Αλικαρνασσό, ενώ εκτός παραμένει ο τραυματίας Ζιούλης.

Η ενημέρωση της ομάδας για την προπόνηση της Παρασκευής έχει ως εξής:

Την προσοχή στο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Ηρόδοτο (10/03, 15:00) έχει στρέψει πλέον η ομάδα μας.

Υπενθυμίζεται ότι στον αγώνα αυτό έχει δηλωθεί να εκτίσει την τιμωρία του ο Μουμίν, ενώ ο Βρεττός, που συμπλήρωσε κάρτες στον αγώνα της Πέμπτης (07/03), δηλώθηκε ως τιμωρημένος στον αγώνα με τον Αιγινιακό (23η αγωνιστική).

Η προπόνηση της Παρασκευής περιείχε αποθεραπεία για όσους αγωνίστηκαν βασικοί, τελειώματα φάσεων και παιχνίδια σε μικρό χώρο για τους υπόλοιπους.