Κομβικό τρίποντο για την ΑΠ Σούδας

Ροδωπού Α.Π. Σούδας | 8 Δεκεμβρίου 2019, 19:20

Η Ακαδημία Ποδοσφαίρου Σούδας πέτυχε κομβική νίκη με 4-1 απέναντι στα Ροδωπού. Χάρη σε αυτό το αποτέλεσμα ξεπέρασε τον αντίπαλό της στη βαθμολογία και ξέφυγε κι άλλο από τη ζώνη.

Η Ακαδημία απέιλησε πρώτη στο 33′ με το σουτ του Καραγιαννίδη να σταματά στο δοκάρι, όμως στο επόμενο λεπτό ο Καραλαμίκης με σουτ έκανε τελικά το 1-0.

Τα Ροδωπού ισοφάρισαν στο 41′, όταν από φάουλ του Βαρουξάκη, ο Λιονάκης με ωραίο σουτ στην κίνηση, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στην επανάληψη η Ακαδημία πήρε εκ νέου προβάδισμα στο 48′ μετά από πάσα του Ρηγάκη στον Μουτσάνι που έκανε το 2-1.

Στο 52′ ο Καραγιαννίδης είχε νέο δοκάρι ενώ λίγο αργότερα τα Ροδωπού κέρδισαν πέναλτι. Ο Καλογεράκης σημάδεψε το δοκάρι από τα 11 βήματα και η ομάδα του “πλήρωσε” αυτή τη χαμένη ευκαιρία αφού στην αντεπίθεση ο Φίλκας, από πάσα του Καραμαλίκη έγραψε το 3-1.

Μάλιστα ο σκόρερ είχε και δύο δοκάρια στα επόμενα λεπτά, ενώ το τελικό 4-1 διαμορφώθηκε με τον Πολάκη λίγο πριν το 90′ με κοντινό σουτ.

Διαιτητής: Μισαηλίδης
Βοηθοί: Α. Χατζηδάκης – Ε. Κουρκούνας

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Σούδας (Αντώνης Παπαγεωργίου): Παπαδομανωλάκης, Ρηγάκης Ι., Μαγγέλας, Ράπτης, Χατζηγιάννης, Ποταμίτης, Παπαγεωργίου Γ. (74′ Κούτας), Καραγιαννίδης, Φίλκας (89′ Παπαγεωργίου Ι.), Μουτσάνι (81′ Πολάκης), Καραμαλίκης.(84′ Μεμινάι)

Ροδωπού (Παντελής Μαυρεδάκης): Σαραντολάκης, Βασιλάκης, Μπραουδάκης, Πενταράκης (78′ Παπαδοκωνσταντάκης), Καλογεράκης, Πάτα, Μοσχανάκης, Λιονάκης, Βαρουξάκης, Παπαδομιχελάκης, Αποστολάκης (68′ Κιόσκου)

Bio Green 300x250