“Καρέ” ο Απόλλων, διατηρείται πάνω από τη ζώνη ο Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ

Παγχανιακός - Δ.Α.Α.Ο.Χ Απόλλων | 18 Απριλίου 2018, 19:43

Ακόμα μία νίκη σημείωσε ο Απόλλων για την 33η εμβόλιμη αγωνιστική της Α' Κατηγορίας το απόγευμα της Τετάρτης στη Σούδα.

Το συγκρότημα του Μάνου Βεργανελάκη επιβλήθηκε του Παγχανιακού/ΔΑΑΟΧ με 4-1 χάρη σε δύο τέρματα που πέτυχε σε κάθε ημίχρονο. Αυτή είναι η τρίτη συνεχόμενη νίκη για τους "μπλε" που διατηρούνται στην τρίτη θέση της βαθμολογίας. Από την άλλη παρά την ήττα του σε αυτό το παιχνίδι ο Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ παραμένει πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού, χάρη στα αποτελέσματα της αγωνιστικής, όντας στο +3 από τα Ροδωπού.

Ο Απόλλων ευτύχησε να πετύχει το 1-0 στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου μετά την πάσα του Μαρκουλάκη και το γκολ του Βακαλουνάκη, όμως οι φιλοξενούμενοι βρήκαν γρήγορα "απάντηση" και ισοφάρισαν σε 1-1 στο 30, με τον Γιαννουδάκη να βρίσκει κάθετα τον Τσίτσι που πλάσαρε εύστοχα αυτός με τη σειρά του.Πριν το ημίχρονο οι γηπεδούχοι "χτύπησαν" για δεύτερη φορά και με σουτ του πιο φορμασισμένου ποδοσφαιριστή τους αυτή την περίοδο, του Γιαννολάρη πέτυχαν το 2-1. Αυτό ήταν το 5ο του γκολ στα τελευταία 4 παιχνίδια, ενώ και ο Γιαννουδάκης είχε ένα απευθείας κόρνερ στο δοκάρι για λογαριασμό του Παγχανιακού/ΔΑΑΟΧ στο πρώτο μέρος.

Δεύτερο γκολ στο 65' από τον Βακαλουνάκη μετά από σέντρα του Τζαμαλή και προβάδισμα νίκης για τον Απόλλωνα (3-1), ενώ ο Μανιαδάκης μετά από ασίστ του Ψαράκη διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο γήπεδο της Σούδας (4-1).

Απόλλων (Μάνος Βεργανελάκης): Κουκλάκης, Γκούντελος, Τζαμαλής (67' Μαραντόν), Μπιζάτης, Μανιαδάκης, Λέκα, Μπαριάμι (62' Τζαγκαράκης), Μαρκουλάκης, Γιαννολάρης (79' Τσίτσα), Καραμπινάκης, Βακαλουνάκης (70' Ψαράκης)

Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ (Γιάννης Μαρκάκης): Ρωμανιάς, Γεωργανάς (46' Χότζα), Άγγος, Ζουμαδάκης, Μαρνελάκης, Λόγκο, Γιαννουδάκης, Παπαδάκης (60' Κυριακίδης), Τσεκρέζι (70' Παπασηφάκης), ρέντεφ, Τσίτσης (60' Κόσεκ)