“Καθάρισε” στο πρώτο ημίχρονο ο Ολυμπιακός, 2-0 τη Λαμία

Super League 1 15 Ιανουαρίου 2018, 22:24

Ξανά στην κορυφή της βαθμολογίας σκαρφάλωσε ο Ολυμπιακός, ο οποίος νίκησε εύκολα με 2-0 τη Λαμία για τη 17η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ.

Το σκορ του αγώνα διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο, με τους “ερυθρόλευκους” να είναι απόλυτα εύστοχοι στις ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν. Στο 9ο λεπτό ο Μάριν σκόραρε έπειτα από ασίστ του Φορτούνη, με υπέροχο πλασέ, ενώ στο 37ο λεπτό ο Ανσαριφάρντ διπλασίασε τα τέρματα των Πειραιωτών με πλασέ από το ύψος του πέναλτι.

Στο 2ο λεπτό του β’ ημιχρόνου το πλασέ του Φορτούνη πέρασε ελάχιστα άουτ και ένα λεπτό αργότερα το σουτ του ίδιου παίκτη κατέληξε στο εξωτερικό μέρος των διχτύων. Στο 64ο λεπτό, η κεφαλιά του Βουό βρήκε στον Μποτία καταλήγοντας σε κόρνερ, ενώ στο 85′ το σουτ του Πάρντο πέρασε άουτ.

Διαιτητής: Σέζος (Κιλκίς)
Βοηθοί: Κούλα (Ξάνθης)-Καλφάκης (Χανίων)
4ος διαιτητής: Φώτης (Εύβοιας)

Ολυμπιακός (Όσκαρ Γκαρθία): Προτό, Φιγκέιρας, Μποτία, Ένγκελς, Κούτρης, Ρομαό, Ζιλέ, Μάριν, Φορτούνης (81′ Σεμπά), Μιραλάς (70′ Πάρντο), Ανσαριφάρντ (85′ Τζούρτζεβιτς)

Λαμία (Μπάμπης Τεννές): Παπαδόπουλος, Ασίγκμπα, Αναστασιάδης, Κουκόλης (72′ Ορτέγκα), Παντελιάδης, Μπλάζιτς, Αναστασόπουλος (51′ Κουτρομάνος), Βασιλαντωνόπουλος, Ακόστα (53′ Βουό), Πίτι, Βάντερσον