“Καθάρισε” ξανά ο Μάρκου (pics)

Ποσειδών Τσικαλαριών Θησέας | 15 Δεκεμβρίου 2019, 15:03

O Aριόν Μάρκου εξελίχθηκε πρωταγωνιστής σε ένα ακόμα παιχνίδι του Θησέα. Με δύο δικά του γκολ η ομάδα του πέρασε και από τη Σούδα (0-2) σε βάρος του Ποσειδώνα Τσικαλαριών για τη 14η αγωνιστική.

Ο πρώτος σκόρερ της κατηγορίας χτύπησε από μία φορά σε κάθε ημίχρονο, με τον Θησέα να διατηρείται έτσι στη 2η θέση της βαθμολογίας.

Νωρίς στο πρώτο δεκάλεπτο, από σουτ του Σταφυλίδη και απόκρουση του Λουλουδάκη, ο Μάρκου πήρε το ριμπάουντ και έκανε το 0-1.

Στο 62′ σε ιδανική αντεπίθεση για τον Θησέα με ενέργεια και ασίστ του Μερόλλι, ο Μάρκου με μονοκόμματο σουτ σφράγισε την εκτός έδρας επικράτηση του Θησέα.

Στο 85′ πάντως ο Ποσειδών έχασε μεγάλη ευκαιρία να μπει ξανά στο ματς σε πέναλτι που κέρδισε ο Κούσι από τον Κουτσοδόντη, με τον τερματοφύλακα του Θησέα να λέει όμως όχι στον ίδιο από την άσπρη βούλα.

poseidon thiseas

O Θησέας ευχαριστεί τον Ποσειδώνα για τη φιλοξενεία και αναμένεται να ανταποδώσει στον δεύτερο γύρο.

Διαιτητής: Χρυσός
Βοηθοί: Σινιοράκης – Γαλάνης

Ποσειδών Τσικαλαριών (Χρήστος Τραχανατζής): Λουλουδάκης, Ιβανόφ (76′ Αθανασόπουλος), Καστρινάκης, Μαρινάκης (7′ Σγουράκης), Σκορδυλάκης, Κούσι, Αγγελάκης, Περράκης (69′ Κάτσης), Κουκάκης (71′ λ.τρ. Πατελάρος), Μπομπολάκης, Σανδαλάκης

Θησέας (Πέτρος Γιανναράκης): Κουτσοδόντης, Παλαθούρας, Μπολάνης, Σιδέρης, Παπαδονικολάκης (22′ λ.τρ. Ντόκο), Γκιόκα, Μαρκουλάκης, Μπιτζανάκης, Μερόλλι (90′ Δασκαλάκης), Σταφυλίδης (67′ Τσεκρέζι), Μάρκου (88′ Κουρουπάκης)