Καθάρισε νωρίς ο ΠΑΟΚ, 3-0 τη Λαμία

Super League 1 20 Οκτωβρίου 2019, 21:00

Τέλειωσε ουσιαστικά πριν καν... αρχίσει το ματς του ΠΑΟΚ με τη Λαμία. Ο "δικέφαλος" πέτυχε τρία τέρματα μέχρι το 11ο λεπτό και το παιχνίδι κρίθηκε πρόωρα. Επιστροφή σε αγωνιστική δράση για τον Βιερίνια.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 2ο λεπτό όταν ο Μίσιτς εκμεταλλεύτηκε λάθος του Βελίδη κι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Έξι λεπτά αργότερα (8′) ο Λημνιός διπλασίασε τα τέρματα του ΠΑΟΚ με κεφαλιά. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 11ο λεπτό ο Σφιντέρσκι με τακουνάκι, μετά από γύρισμα του Στοχ.

Στα αξιοσημείωτα η αλλαγή του 84ου λεπτού όπου ο Βιερίνια πήρε τη θέση του Λημνιού επιστρέφοντας μετά τον σοβαρό τραυματισμό που τον κράτησε εκτός γηπέδων για μεγάλο χρονικό διάστημα.

Διαιτητής: Φωτιάδης (Καστοριάς)
Βοηθοί: Ζήρδας (Αθηνών), Τζιουβάρας (Κοζάνης)
4ος διαιτητής: Τσετσίλας (Γρεβενών)
VAR: Σέζος (Κιλκίς)
AVAR: Καρσιώτης (Κορινθίας)
Παρατηρητής διαιτησίας: Γκαϊτατζής (Δράμας)

ΠΑΟΚ (Άμπελ Φερέιρα): Ζίβκοβιτς, Μάτος, Ίνγκασον, Κρέσπο, Γιαννούλης, Αουγκούστο (65′ Εσίτι), Μίσιτς, Στοχ (74′ Ζαμπά), Λημνιός (84′ Βιεϊρίνια), Μπίσεσβαρ, Σβιντέρσκι.

Λαμία (Σωτήρης Αντωνίου): Βελλίδης (46′ Κάτσικας), Αντέτζο (55′ Τζανετόπουλος), Πλιάτσικας, Βύντρα, Σκαντορβέλι, Μπεχαράνο (46′ Μπουλούλης), Δημούτσος, Σκόνδρας, Βασιλόγιαννης, Τιρόνε, Ρόμανιτς.