Ισόπαλες 4-4 οι Κ19 Ολυμπιακού-ΟΦΗ

Ποδόσφαιρο 19 Οκτωβρίου 2019, 19:27

Με το εντυπωσιακό 4-4 ολοκληρώθηκε ο αγώνας του αναπτυξιακού πρωταθλήματος της Super League ανάμεσα στις Κ19 του Ολυμπιακού και του ΟΦΗ.

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε πριν συμπληρωθούν 20 λεπτά παιχνιδιού με 2-0. Στο 3’ ο Κατσαβάκης άνοιξε το σκορ ενώ ο Σουρλής στο 16’ έκανε το 2-0.

Στο 35’ ο ΟΦΗ μείωσε σε 2-1 μετά από αυτογκόλ του Σαπουντζή ενώ πριν ολοκληρωθεί το ημίχρονο κατάφερε να περάσει μπροστά στο σκορ με 2-3. Η ισοφάριση ήρθε απ’ τον Σταυρακάκη στο 37’ ενώ ο Νοικοκυράκης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του Ηρακλείου.

Οι ερυθρόλευκοι κατάφεραν στο 60’ με τον Μαρίνο να κάνουν το 3-3 ενώ λίγα λεπτά αργότερα ο Νεοφυτίδης έχασε πέναλτι και συνάμα την ευκαιρία να βάλει τον Ολυμπιακό εκ νέου μπροστά στο σκορ.

Αυτό έγινε στο 87’ όταν ο Ολυμπιακός κέρδισε δεύτερο πέναλτι στο παιχνίδι με τον Σουρλή να ευστοχεί από την άσπρη βούλα να κάνει το 4-3. Στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού ο ΟΦΗ κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Κουράκη για το τελικό 4-4.

Ολυμπιακός (Δ. Μαυρογενίδης): Καραργύρης, Τσάβος, Γκοτζαμανίδης, Ασλανίδης, Κεραμίδας (Μαρτίνης 70’), Σαπουντζής (Νεοφυτίδης 46’), Φέκκας (Νικόλης 46’), Μαρίνος, Κατσαβάκης (Αρσενίδης 60’), Σουρλής, Μπουλάρι (Ντότης 75’).

ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Σηφάκης, Δολαψάκης, Γαιτάνης (65’ Παπαδάκης) Αυγουστάκης, Μακρυδάκης (75’ Σαβουϊδάκης), Ψαρράς, Καλαϊτζάκης, Μπέρκης (57’ Κουράκης), Νοικοκυράκης, Παπιομίτογλου (65’ Μαρινάκης), Σταυρακάκης.