Ισόπαλες με Ιατρούδη οι Ελπίδες στην Τσεχία

Ποδόσφαιρο 10 Οκτωβρίου 2019, 20:35

Με τον Γιάννη Ιατρούδη να μπαίνει ως αλλαγή στο παιχνίδι στα τελευταία λεπτά, η Εθνική Ελπίδων κατάφερε ν’ αποσπάσει την ισοπαλία από την Τσεχία με σκορ 1-1 σε αγώνα για τα προκριματικά του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος.

Ο παίκτης του Εργοτέλη πέρασε στον αγώνα στο 84’ αλλάζοντας τον Καμπετσή.

Η Ελλάδα είχε την ατυχία να μείνει με δέκα παίκτες από το 28’, λόγω αποβολής του Δημητρίου. Παρ’ όλα αυτά, ο Μπουζούκης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου έφερε τις Ελπίδες μας μπροστά στο σκορ, με το γκολ της ισοφάρισης των Τσέχων να σημειώνει ο Χλότζεκ στο 76ο λεπτό.

To αποτέλεσμα αυτό δημιουργεί ελπίδες πρόκριση για το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα στα τελικά της διοργάνωσης.

Τσεχία: Τζέντλιτσκα, Τσαλούς, Χόλικ, Πλέτσατι, Σάντιλεκ, Μπούχα, Σάσινκα, Σούτσεκ, Μάτουσεκ (74’ Ρούσεκ), Χλότζεκ, Βάνιτσεκ (62’ Γιάνοσεκ).

Ελλάδα: Σιαμπάνης, Νάτσος, Κατράνης, Νικολάου, Ρέτσος, Νταβιώτης, Μπαλογιάννης, Δουβίκας (28’ Ευαγγέλου), Μπουζούκης (53’ Λυρατζής), Καμπετσής (84’ Ιατρούδης), Δημητρίου.