Ισοπαλία με ανάμεικτα συναισθήματα

Super League 1 3 Μαρτίου 2019, 20:38

Λεβαδειακός και Λαμία έμειναν στο 1-1, με τους μεν γηπεδούχους να μην βολεύονται με την ισοπαλία και για τους δε φιλοξενούμενους το αποτέλεσμα να είναι θετικό.

«Πόνεσαν τα μάτια μας», είναι η έκφραση που χρησιμοποιείται για έναν κακό αγώνα και όποιος παρακολούθησε το συγκεκριμένο ματς το βίωσε στην πραγματικότητα. Το σκορ, ωστόσο, άνοιξαν οι γηπεδούχοι, με τον Αντιλέχου, στο 39’, ύστερα από κακό διώξιμο του Μπαράλες με το κεφάλι, όπου με ωραίο πλασέ με το αριστερό έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σαράνοφ.

Τρία λεπτά χρειάστηκε η Λαμία για να βρει απάντηση. Στο 43’, λοιπόν, από εκτέλεση φάουλ του Πίτι, η μπάλα κόντραρε στο τείχος και έτσι έγινε το 1-1. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν κι αυτό κακό θεαματικά, με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να μοιραστούν τον βαθμό της ισοπαλίας.

Ετσι, η ομάδα της Φθιώτιδας έφτασε τους 28 βαθμούς και παρέμεινε σε απόσταση ασφαλείας από την επικίνδυνη ζώνη, όπου διατηρήθηκε ο Λεβαδειακός με 20 βαθμούς.

Διαιτητής: Τάσης (Ηπείρου)

Βοηθοί: Σαμοΐλης (Αθηνών), Μωυσιάδη (Ηπείρου)

4ος: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)

Κίτρινες: 23′ Καραχάλιος, 72′ Παντελιάδης, 88′ Ιωαννίδης – 37′ Πλιάτσικας, 62′ Μπαράλες, 76′ Σαράνοφ, 83′ Μπεχαράνο

Λεβαδειακός (Νίκος Καραγεωργίου): Μπάγιτς, Ντιόγκο (46′ Παντελιάδης), Αντιλέχου, Ρεκβιασβίλι, Τσαμπούρης, Κονέ, Ζησόπουλος, Μελέγκ (55′ Στανόγεβιτς), Καραχάλιος (81′ Ιωαννίδης), Νανγκίς, Μαρκόφσκι.

Λαμία (Μάκης Χάβος): Σαράνοφ, Σκόνδρας, Αντέτζο, Πλιάτσικας, Βάντερσον, Μπεχαράνο, Μπλάζιτς, Μπερτόλιο (81′ Τομάς), Πίτι (89′ Καρυπίδης), Μπαράλες (65′ Επστάιν), Καραμάνος.